W dniach 17-18.02 2009 odbędzie się szkolenie pt. Skuteczna walka z chorobą. Psychoterapia w leczeniu nowotworów. Metoda Simontona.

Szkolenie dotyczące Metody Simontona poprowadzi twórca tego programu Dr O. Carl Simonton oraz Dr Mariusz Wirga.  

O metodzie Simontona

Metoda Simontona to wszechstronny i spójny, poznawczo-behawioralny program samopomocy emocjonalnej dla chorych na nowotwory złośliwe i osób ich wspierających. Program stawia sobie za cel poprawę funkcjonowania emocjonalnego pacjenta, wzrost zaangażowania w proces leczenia, poprawę komunikacji z otoczeniem itp. Jest to program o udokumentowanej skuteczności, z powodzeniem stosowany w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie. W Programie Simontona stosuje się w sposób wzajemnie uzupełniający następujące modalności: terapię indywidualną, terapia grupową, terapię rodzinną, edukację o nowotworach złośliwych, układzie odpornościowym, emocjach i samo-pomocy.

O prowadzących

Dr O. Carl Simonton to amerykański lekarz, onkolog-radioterapeuta, pionier psychoonkologii, twórca spójnego i wszechstronnego programu psychoterapeutycznego dla chorych na raka i osób ich wspierających. Pod koniec lat sześćdziesiątych Simonton zauważył, że chorzy na raka nie współpracowali z nowym i obiecującym programem radioterapeutycznym. Okazało się, że główną przyczyną braku współpracy z zalecanym programem było poczucie beznadziei. Gdy zaczął zgłębiać sposoby radzenia sobie z poczuciem beznadziei, zaadoptował wyobraźnię jako metodę motywacyjną stosowaną w zarządzaniu i biznesie. Program Simontona obejmuje obecnie wiele elementów stanowiących wszechstronny i spójny program psychoonkologiczny.
Dr Mariusz Wirga to jeden z propagatorów metody Simontona. Psychiatra, obecnie dyrektor d/s kontroli jakości w Ośrodku Onkologicznym Simontona w Malibu w Kalifornii. Dr M. Wirga jest też między innymi autorem pierwszego w Polsce poradnika samopomocy emocjonalnej dla chorych na raka pt. "Zwyciężyć chorobę", współautorem "ABC Twoich emocji" oraz rozdziału poświeconego terapiom behawioralnym w "Encyclopedia of Mental Health" (Academic Press, 1998), a także opatrzył wstępami polskie wydania książek Carla Simontona: "Tryumf życia" i "Powrót do zdrowia". Jest też autorem wielu publikacji, m.in. artykułu "Teoria, biologia i terapia w psychoneuroimmunologii" opublikowanego przez "Charaktery", który w ciągu pierwszych dwóch miesięcy po opublikowaniu został "odwiedzony" przez ponad 250 tysięcy czytelników na stronach WWW.

Program szkolenia
  • Przegląd programu: uruchamianie i wzmacnianie wewnętrznych zasobów w radzeniu sobie z chorobą. Skuteczne rozwiązywanie cierpienia emocjonalnego.
  • Praca z wyobraźnią: czy można oswoić lęk? 
  • Zaufanie, nadzieja, intuicja, mądrość: Rytuały zdrowia i zdrowienia.
  • Integracja życia i umierania. Emocje i motywacje w procesie podnoszenia jakości życia.
  • Skuteczne radzenie sobie ze stresem. Znaczenie choroby. Zaspokajanie potrzeb życiowych.
  • Jaki i dlaczego to działa? – przegląd najnowszych badań z neurokognistywistyki i psychosomatyki.  

Dodatkowe informacje i zapisy na szkolenie  
Szkolenie odbędzie się w Hotelu Westin w Warszawie przy al. Jana Pawła II 21. Koszt szkolenia to 2.950 PLN od uczestnika.
szkolenia@gjpoland.com.pl
Więcej informacji na www.szkolenia.guj.pl. Serdecznie zapraszamy.