Seksapil to trudno uchwytna aura spowijająca daną osobę, która sprawia, że otoczenie uznaje ją za szczególnie pociągającą. Co sprawia, że niektórzy wprost nią emanują, a inni za żadne skarby nie są w stanie jej w sobie rozbudzić? Wyjaśniamy, skąd bierze się seksapil i czy można coś robić, aby się go nauczyć?

Seksapil - co to?

Seksapil jest czymś, co trudno zdefiniować, ponieważ, nie tyle się go widzi, ile czuje. Jest on rodzajem nieuchwytnego uroku i przyciągania, jaki dana osoba wokół siebie roztacza. Co ważne, może on, lecz nie musi, być związany z atrakcyjnością fizyczną - w rzeczywistości jednak składa się na niego o wiele więcej czynników.

Stopień, w jakim ktoś emanować będzie seksapilem może zależeć zarówno od wyglądu czy charakteru danej osoby, jak i od reakcji środowiska, wynikającej np. z preferencji obserwatora lub cech, które uważane są za atrakcyjne w danej kulturze. Jest to więc zjawisko niezwykle subiektywne, choć faktycznie zdarzają się osoby, co do seksapilu, których zgodzi się więcej lub mniej osób.

Zobacz także: 

Co decyduje o seksapilu?

Seksapil może wynikać z wielu różnych czynników, które można podzielić na trzy kategorie. Mogą być to cechy zewnętrznego wyglądu, charakter, osobowość lub temperament, a także sposób zachowania i ogólna energia, jaką roztacza wokół siebie dana osoba. 

Seksapil - cechy wyglądu

To, jak wyglądamy, często wypływa na to, w jaki sposób postrzegają nas inni, nieważne, czy nam się to podoba, czy nie. Nie chodzi tu bynajmniej o bycie konwencjonalną pięknością - na seksapil składa się o wiele więcej.

 1. Otwarta, wyprostowana postawa ciała.
 2. Ubrania dopasowane do naszej osobowości i typu sylwetki to podstawa. Nie chodzi o to, by mieć figurę modelki, lecz o to, by nasza garderoba była dobrze dobrana do naszych potrzeb i preferencji.
 3. Ubranie powinno być przede wszystkim czyste, wyprasowane, bez dziur, zmechaceń i pokrywającej je sierści naszych czworonożnych przyjaciół.
 4. Schludny i zadbany wygląd to punkt, na który składa się bardzo wiele. Przede wszystkim warto skupić się na kondycji skóry, włosów i paznokci.

Kwestie związane z wyglądem są dość trudnym tematem, ponieważ często za szczególnie atrakcyjne uznawane są cechy, na które większość z nas nie ma szczególnego wpływu, np. proporcjonalne rysy twarzy, czy długie nogi. Pracując nad swoim seksapilem, pamiętaj więc, że większość standardów piękna jest nierealna, a ty wcale nie musisz ich spełniać, ponieważ atrakcyjny wygląd to często raczej sposób prezencji, niż konkretne walory.

Zobacz także:

Zobacz także: 

Seksapil - cechy charakteru

 1. Pewność siebie jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech charakteru.
 2. Inteligencja i bystry umysł, które często pozwalają prowadzić długie, ciekawe rozmowy mogą sprawić, że ktoś z miejsca stanie się dla nas interesujący.
 3. Jedną z najbardziej pożądanych cech u ewentualnych partnerów jest poczucie humoru, które często łączy się z dwoma powyższymi punktami.
 4. Atrakcyjność danej osoby może podkreślić również umiejętność dbania o siebie, zarówno w sensie fizycznym, jak i mentalnym.
 5. Wspomnieć należy również o swego rodzaju atrakcyjności psychologicznej. Cechują się nią zwykle osoby dojrzałe emocjonalnie, świadome swoich uczuć, zdolne do konstruktywnej komunikacji i empatyczne.

Charakter, podobnie jak cechy wyglądu może być postrzegany różnie, zależnie od tego, jakie preferencje mają osoby w naszym otoczeniu. Dla jednych pociągające mogą być cechy takie jak spokój, opanowanie, opiekuńczość czy zaradność, dla innych porywczość, spontaniczność i impulsywność.

Seksapil - zachowanie

 1. Jednym z najbardziej ogólnych, ale też niezwykle ważnych aspektów naszego zachowania, jakie mogą mieć wpływ na atrakcyjność, jest ogólny sposób bycia i to, z jaką energią odnosimy się do naszego otoczenia.
 2. Autentyczny, szczery i wierny sobie człowiek, który pozostaje sobą niezależnie od okoliczności, zwykle cieszyć będzie się większym uznaniem niż konformista.
 3. W niektórych przypadkach bardzo atrakcyjną cechą może być tajemniczość, która rozbudza fantazje.
 4. Bycie otwartym zarówno na innych ludzi, jak i na nowe doświadczenia jest cechą, która sprawia, że wydajemy się bardziej przystępni i atrakcyjni.

Oprócz wymienionych wyżej aspektów czasem o czyjejś atrakcyjności zadecydować mogą prawdziwe detale, np. sposób, w jaki ktoś zakłada włosy za ucho, umiejętność gotowania czy też bycie znawcą muzyki.

Zobacz także: 

Jak podkreślić swój seksapil?

Podkreślenie swojego seksapilu jest kwestią niezwykle indywidualną, dlatego poniższe rady powinnaś traktować jako ogólne wskazówki. Kwestią, od której bezwzględnie należy zacząć, jest przemyślenie lub wypisanie rzeczy, które twoim zdaniem są seksowne i które w sobie lubisz. Pamiętaj, że nigdy nie będziesz roztaczać wokół siebie tej wyjątkowej aury, jeśli będziesz postępować wbrew sobie, swoim własnym upodobaniom i zaczniesz zmuszać się do zmian, w których nie czujesz się komfortowo.

 1. Zadbaj o swoje zdrowie! Regularna aktywność fizyczna, zróżnicowana dieta i odpowiednia ilość snu to podstawa, która sprawi, że będziesz czuć się silna i zdrowa.
 2. Dbaj o swój wygląd. Zacznij od zastanowienia się, co w sobie lubisz, a nad czym chciałabyś popracować. Być może chciałabyś zmienić fryzurę? Może twoja skóra nie jest w najlepszej kondycji? Jeśli twoje wysiłki nie przynoszą starań, być może zechcesz rozważyć konsultację ze specjalistą (np. dermatologiem lub trychologiem), albo wykonanie badań profilaktycznych.
 3. Dobierz odpowiednią dla siebie garderobę. Jeśli nie jesteś pewna, co to oznacza, spróbuj zacząć od wyszukania w internecie informacji na temat szafy kapsułowej oraz dobierania ubrań do typu sylwetki. Zastanów się również jakie kolory pasują do twojego typu urody. Jeśli dalej czujesz się zagubiona, możesz udać się na konsultację do stylistki lub poprosić o radę dobrze ubraną koleżankę.
 4. Kluczowa jest pewność siebie! Staraj się ją rozwijać, ale pamiętaj, że nie powinna wynikać ona jedynie z tego, że dobrze czujesz się w swojej skórze (choć oczywiście to też jest ważne). Zbuduj pewność siebie na dogłębnej znajomości swojego charakteru, potrzeb i granic.
 5. Rozwijaj swoje zainteresowania, a jeśli czujesz, że w tym momencie nie masz żadnego hobby, poświęć czas na to, aby odkryć, co cię przyciąga. Próbuj nowych rzeczy i otwórz się na możliwość odnalezienia swojej pasji tam, gdzie najmniej się jej spodziewasz.
 6. Ucz się zasad konstruktywnej, bezprzemocowej komunikacji. Asertywność i umiejętność jasnego, ale spokojnego wyrażenia swoich myśli i poglądów nie tylko jest bardzo atrakcyjna, ale stanowi podstawę budowania zdrowego, opartego na wzajemnym zrozumieniu związku.
 7. Poczucie humoru to rzecz, która sprawia, że natychmiast zyskujemy na atrakcyjności. Pamiętaj jednak, że w tym wypadku szczególnie ważne jest, abyś była naturalna. Zastanów się, co cię bawi i w jaki sposób możesz podzielić się tym ze światem?
 8. Przede wszystkim jednak bądź autentyczna. Zarówno ubrania, które nosisz, jak i żarty, jakie opowiadasz, powinny być odbiciem twojej osobowości i temperamentu. Co najlepsze, nie musisz się szczególnie starać, aby tak się stało, wystarczy pozwolić sobie na swobodę i autentyczność, a twoje prawdziwe ja samo dojdzie do głosu. Szczerość wobec siebie samej to podstawa. 

Zobacz także: 

Czy można nauczyć się seksapilu?

Czy seksapilu można się nauczyć? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ w dużej mierze wynika on z nieuchwytnej energii, jaką wokół siebie roztaczamy. Z pewnością jednak istnieją źródła, z których możesz czerpać inspiracje do dbania o siebie oraz rozwijania się duchowo i emocjonalnie, co w efekcie przełoży się na twoją aurę.

 1. Zastanów się, kto twoim zdaniem jest osobą, która emanuje seksapilem. Może być to ktoś, kogo znasz, lub jakaś gwiazda. Następnie spróbuj rozgryźć, co pociąga cię w tej osobie. Być może jest to coś w jej wyglądzie, zachowaniu lub sposobie bycia? Gdy to odkryjesz, zastanów się, w jaki sposób możesz wykorzystać tę cechę u siebie?
 2. Zastanów się, czy są jakieś książki lub filmy, w których historie bohaterów szczególnie cię przyciągają. Co jest w nich takiego, że nie możesz się od nich oderwać i jak możesz wykorzystać to w prawdziwym życiu?
 3. Ważnym elementem seksapilu jest tajemniczość i indywidualizm. Aurę tę możesz roztoczyć wokół siebie, jeśli pozwolisz ludziom mówić, a sama będziesz raczej słuchać. Staraj się też nie zdradzać wszystkich szczegółów ze swojego życia od razu.
 4. Nauka seksapilu oznacza jednak przede wszystkim naukę samej siebie. Aby dobrze poznać własny charakter i upodobania, powinnaś znaleźć czas na refleksję. Polecamy pisanie w dzienniku, które pomoże ci uporządkować myśli. Sprawdzić mogą się też terapia lub coaching.
 5. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mody oraz kreowania stylu, który będzie odpowiadał twoim potrzebom i upodobaniom, z pomocą może przyjść ci internet i liczne poradniki. Znajdziesz je na blogach, jak i na kanałach YouTube, czy na platformach społecznościowych.
 6. Ciekawym i szczególnie pomocnym źródłem wiedzy o seksapilu może być psychologia społeczna, która wyjaśnia, w jaki sposób działają relacje między ludźmi. Poszerzanie wiedzy na jej temat może pomóc ci zrozumieć zasady rządzące naszym społeczeństwem, a następnie wykorzystać je na swoją korzyść.

Zobacz także: 

Seksapil u faceta

Kobiecy seksapil i jego męska wersja nie różnią się zbytnio od siebie. W przypadku mężczyzn i kobiet główna różnica leżeć będzie w tym, co konwencjonalnie uważane jest atrakcyjne. Dotyczy to zarówno cech wyglądy (np. miękkie rysy twarzy u kobiet i ostrzejsze rysy u mężczyzn), jak i cech charakteru (np. delikatność u kobiet, stanowczość u mężczyzn). Jednak nawet w tym wypadku pamiętać należy, że mimo pewnych utartych stereotypów, każdy ma swój indywidualny zestaw cech, które uważa za atrakcyjne.

Poza tym ogólna zasada pozostaje ta sama. Pociągający są przede wszystkim pewni siebie mężczyźni, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i potrafią rozbawić swoich rozmówców. Niezwykle ważny jest również schludny wygląd i nienaganna prezencja. Co ciekawe, to jacy mężczyźni cię pociągają, wiele mówi nie tylko o twoich preferencjach, ale też potrzebach i kompleksach. Jeśli jesteś tego ciekawa, spisz najbardziej atrakcyjne twoim zdaniem cechy, a następnie zastanów się, co może stać za takim wyborem.