Dobra energia może odmienić naszą codzienność, przyciągnąć do nas szczęście i sukces oraz sprawić, że w naszym życiu pojawią się ludzie, przy których będziemy wzrastać i rozwijać się. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się ludzie przepełnieni dobrą energią oraz jak zostać jednym z nich.

Co to znaczy dobra energia?

Dobra energia jest opisem pozytywnego stanu energetycznego, który może mieć osoba, miejsce lub przedmiot. Często wprost emanuje z jednostki, która się nią odznacza, wpływając na całe otoczenie. Dobra energia kojarzy się z pozytywnymi i przyjemnymi uczuciami takimi jak miłość, radość, wdzięczność, spokój, czy poczucie bezpieczeństwa.

Często bywa używana na określenie tych samych stanów co pozytywna energia, między tymi dwoma terminami istnieje jednak subtelna różnica. Pozytywna energia odnosi do systemu przekonań na temat rzeczywistości, które skłaniają nas do tego, aby widzieć świat w jaśniejszych barwach. Dobra energia zaś jest często nieuchwytna i kojarzy się raczej z ciepłą, otulającą aurą, jaką można roztaczać wokół siebie.

Zobacz także: 

Dobra energia człowieka

Człowiek emanujący dobrą energią jest dość łatwy do rozpoznania w tłumie. Większość z nas instynktownie chce znajdować się jak najbliżej takich ludzi, czując się przy nich spokojnie i bezpiecznie. Być może to ty jesteś właśnie taką osobą? Człowieka z dobrą energią możemy rozpoznać po tym, że:

 • lgną do niego inne istoty, zwłaszcza dzieci i zwierzęta;
 • ludzie często proszą go o pomoc;
 • po spotkaniu z taką osobą czujesz, że masz więcej energii;
 • zamiast skupiać się na problemach, osoba ta stara się rozpoznać możliwości;
 • jest skoncentrowana na tu i teraz, nie zamartwia się rzeczami, które jeszcze się nie wydarzyły;
 • buduje zdrowe, oparte na zaufaniu relacje z innymi ludźmi;
 • jest kreatywna i twórcza, często inspiruje innych;
 • potrafi zarządzać swoimi emocjami;
 • ma dużo energii;
 • często praktykuje wdzięczność i skupia się na pozytywach;
 • stanowi motywację dla innych.

U większości osób odznaczających się dobrą energią może wystąpić kombinacja kilku tych lub jeszcze innych, cech. Energia człowieka odznaczającego się dobrym i pozytywnym nastawieniem emanuje silną aurą, którą w większości przypadków zdołasz rozpoznać intuicyjnie.

Przeczytaj także: 

Zobacz także:

Jak przyciągnąć dobrą energię?

Dobra energia ma realny wpływ na nasze zdrowie, relacje z innymi ludźmi, sukces zawodowy i ogólną jakość życia. Jest ona w stanie przyciągać pozytywne doświadczenia i ludzi do naszego życia. Może też sprawić, że nasz poziom motywacji wzrośnie, a my sami staniemy się inspiracją dla innych. Z tego powodu, warto próbować przyciągnąć dobrą energię do swojego życia.

 1. Wyrażanie emocji takich jak radość, miłość, wdzięczność, współczucie i szacunek pomogą zmienić swoją perspektywę i skupić się na radosnych stronach rzeczywistości.
 2. Dobra energia jest owocem otwartości na innych ludzi i świat, a także efektem gotowości do niesienia pomocy i wsparcia. Wzmacniaj w sobie takie cechy jak życzliwość, uprzejmość i szacunek w interakcjach z innymi ludźmi. Nie przekraczaj jednak swoich granic – nie sil się na sztuczność.
 3. Spróbuj zmienić swoje nastawienie na bardziej pozytywne i buduj w sobie wiarę w siebie, innych i możliwości, jakie niesie ze sobą życie. Utrwalaj w sobie przekonanie, że sytuacje mogą się poprawić, trudności mogą być pokonane, a życie może być pełne radości i spełnienia.
 4. Dobra energia wynika z bycia sobą, wyrażania swoich prawdziwych uczuć i wartości. Polega na byciu wiernym sobie i działaniu w zgodzie z własnymi przekonaniami i etyką. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu i podążaj za intuicją.

Dobra energia w domu

Przyciągnięcie dobrej energii do naszego domu może być długotrwałym procesem, który wymagać będzie od nas sporej dozy konsekwencji i wytrwałości. Potencjalne korzyści, jakie możemy osiągnąć, są jednak warte wszelkich wysiłków. Wypełnienie domu dobrą energią może sprawić, że stanie się on prawdziwym azylem dla nas i dla naszych bliskich. O wiele łatwiej będzie ci się w nim zrelaksować i zregenerować. Zmiana w energetyce domu będzie również wyczuwalna dla twoich gości, którzy będą czuć się w nim jak u siebie.

Pamiętaj jednak, że dobra energia nie jest czymś, co można przyciągnąć raz i potem o niej zapomnieć. Energia życiowa jest zasobem, który powinien być regularnie odnawiany dlatego, jeśli chcesz, aby na stałe zagościła w twoim domu, powinnaś wykształcić w sobie kilka nawyków, które mogą ci w tym pomóc.

Sprawdź: 

Jak zrobić dobrą energię w domu?

 • Pierwszym krokiem powinno być oczyszczenie energetyczne twojego domu. Możesz spalić kadzidło, rozpylić olejki eteryczne, użyć dźwięków (np. dzwonków, mis tybetańskich) lub skorzystać z technik jak feng shui czy reiki.
 • Dbaj o czystość i porządek w swoim domu. Uporządkuj rzeczy, usuń bałagan, ścieraj kurze i staraj się zapanować nad chaosem, jaki może niekiedy zakraść się w nasze progi. Utrzymuj swoje otoczenie w porządku i harmonii i obserwuj, jak wpływa to na twoje samopoczucie.
 • Staraj się, aby w twojej przestrzeni obecne były elementy, które będą łączyć cię z naturą, takie jak rośliny, kamienie, drewniane meble, naturalne tekstylia. Przyniesienie natury do wnętrza może pomóc stworzyć zrównoważoną i harmonijną energię.
 • Postaraj się o wystarczającą ilość naturalnego światła i dobrą wentylację w swoim domu. Światło słoneczne i świeże powietrze mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i energetykę.
 • Wybierz dekoracje i elementy wystroju, które wprowadzają pozytywną energię. Możesz wykorzystać jasne kolory, obrazy, motywy, które kojarzą się z radością, emanują spokojem i stanowią źródło inspiracji.
 • W swoim domu praktykuj takie formy duchowości, które wpływają na ciebie pozytywnie. Może to obejmować codzienną medytację, afirmacje, lub modlitwy. Możesz sięgnąć również po świeckie formy relaksu jak joga, pisanie w dzienniku czy medytacja.
 • Dbaj o pozytywne relacje z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Twórz atmosferę wzajemnego szacunku, życzliwości i wsparcia. Pozytywne relacje mają istotny wpływ na energię w domu, dlatego staraj się często zapraszać osoby, które kochasz, na których ci zależy i które sprawiają, że twoje życie staje się lepsze.