Afirmacja na dobry dzień jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na przyciągnięcie do nas szczęścia i powodzenia. Codzienne powtarzanie wybranej afirmacji, która najlepiej rezonuje z twoimi potrzebami, może pomóc ci wykreować swoją wymarzoną rzeczywistość.

Co to jest afirmacja?

Afirmacje to pozytywne zdania, które wypowiadamy z wiarą w to, że mogą wpłynąć na nasze życie i wykreować naszą wymarzoną rzeczywistości. Ich celem jest zmiana perspektywy na bardziej optymistyczną, poprawa samopoczucia, przyciągnięcie do nas pozytywnych zdarzeń, sukcesów i osób, przy których będziemy mogli się rozwijać.

Medytacje na każdy dzień połączone z afirmacjami są niezwykle skutecznym narzędziem, jeśli planujesz wprowadzić do swojego życia zmiany na lepsze. Pomagają one uwierzyć we własne możliwości i nabrać pewności siebie w działaniu. Sprawiają też, że w bardziej zdecydowany sposób dążymy do celu, wierząc w swoje siły i odkrywając swój potencjał.

Jak stworzyć własne afirmacje?

Stworzenie własnych afirmacji może być bardzo skuteczne, ponieważ pozwala nam ułożyć zdanie, które będzie wyjątkowo mocno rezonowało z naszą energią. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał, jaki niesie ze sobą tworzenie własnych afirmacji, powinnaś pamiętać o kilku kwestiach.

 1. Afirmacja na dobry dzień powinna być sformułowana w czasie teraźniejszym. Wyobraź sobie, że to o czym mówisz, już teraz jest twoją rzeczywistością. Na przykład, zamiast mówić „Będę zdrowa”, powiedz „Jestem zdrowa”.
 2. Skoncentruj się na tym, czego dziś pragniesz, a nie na tym, czego chcesz uniknąć. Formułuj afirmacje w sposób pozytywny, taki który skupia się na oczekiwanych rezultatach.
 3. Bądź jak najbardziej konkretna i dokładnie określ to, czego pragniesz. Im bardziej precyzyjne są twoje afirmacje, tym łatwiej przyciągniesz do swojego życia to, czego oczekujesz.
 4. Dodaj do swoich afirmacji emocje, które towarzyszą pożądanemu stanowi. Wyobraź sobie, jak chcesz się dzisiaj czuć i staraj się jak najmocniej poczuć te emocje w swoim ciele.
 5. Afirmacje działają najlepiej, gdy są powtarzane regularnie. Znajdź dla siebie dogodny moment i miejsce, aby powtarzać swoje afirmacje codziennie.
 6. Podstawą afirmacji jest niezachwiana wiara w to, że mają one realny wpływ na twoje życie. Przyjmij pozytywne przekonanie, że to, o czym mówisz, jest możliwe i osiągalne.
 7. Bądź otwarta na różne możliwości i drogi, jakie mogą się pojawić w twoim życiu. Pozwól sobie na elastyczność i zaufaj, że życie może przynieść ci to, czego potrzebujesz, nawet jeśli wygląda inaczej, niż sobie wyobrażałaś.

Zobacz także: 

Najskuteczniejsze afirmacje na dobry dzień

Najskuteczniejsze afirmacje to takie, które najmocniej rezonują z naszą energią. Spośród podanych przykładów możesz wybrać zdanie, które najlepiej opisuje to, co pragniesz osiągnąć. Pamiętaj, że afirmacja powinna być szczera, najlepiej połączona z wizualizacją celu.

Afirmacja na dobry dzień, nie musi być codziennie taka sama. Spośród podanych niżej przykładów możesz wybrać te, które stanowią odpowiedź na problem aktualnie zaprzątający twoje myśli. Być może jednego dnia będą to twoje finanse, innego relacja z bliską osobą. Aby poprawić swój dzień z pomocą afirmacji, staraj się reagować na bieżące potrzeby.

Zobacz także:

Przeczytaj: 

Jak afirmować pieniądze?

Afirmowanie pieniędzy powinno być mocno połączone z innymi działaniami w kierunku poprawy stanu naszych finansów. Afirmacje pomogą ci wzmocnić pozytywne przekonania i zmienić perspektywę na bardziej optymistyczną. Nie zaniedbuj jednak pilnowania swoich oszczędności i staraj się systematycznie zwiększać swoje dochody.

Przykładowe afirmacje, które mogą ci w tym pomóc to:

 1. „Cieszę się pełnią życia, obfitością i dostatkiem finansowym”;
 2. „Mam umiejętności i talenty, które przynoszą mi znaczące dochody”;
 3. „Wierzę, że zasługuję na bogactwo i sukces finansowy”;
 4. Mądrze gospodaruję swoimi finansami, inwestując w rozwój i wzrost”;
 5. „Moje finanse są stabilne i rosnące, dając mi poczucie bezpieczeństwa i swobody”.

Jak afirmować osobę?

Afirmowanie innej osoby jest dość grząskim gruntem, dlatego, o ile nie masz większego doświadczenia z manifestacją, najlepiej w ogóle tego nie robić. Jeśli mimo to chcesz spróbować, powinnaś pamiętać, aby tworzyć zdania, które będą cię dotyczyć i koncentrować się na twojej perspektywie. Staraj się konstruować je w taki sposób, aby nie naruszać wolnej woli drugiej osoby. Na przykład, zamiast mówić: „Mój mąż otwiera się na mnie emocjonalnie”, mów „Nasza relacja z mężem codziennie staje się jeszcze głębsza”.

Oto kilka przykładów bezpiecznego afirmowania naszych relacji z innymi osobami, w taki sposób, aby nie naruszać niczyjej wolnej woli:

 1. „Cieszę się zaufaniem ludzi, na których mi zależy”;
 2. „Mój wymarzony partner/partnerka dąży ku mnie”;
 3. „Pracuję nad tym, aby relacja z X była zdrowa, szczerze, trwała i wzmacniająca”;
 4. Otaczam się ludźmi, którzy mają na mnie dobry wpływ”;
 5. „Obdarzam innych szacunkiem i zasługuję na to samo”.

Pozytywne afirmacje

Dobra energia płynąca z afirmacji może zostać wykorzystana do tego, aby sprowadzić do naszego życia zdrowie i dobre samopoczucie. Poniżej proponujemy kilka zdań, które pomogą ci zmienić perspektywę na bardziej optymistyczną.

 1. „Jestem zdrowa silna i pełna energii”;
 2. „Każdego dnia rozwijam zdrowe nawyki, które przynoszą mi dobre samopoczucie i długotrwałe zdrowie”;
 3. „Mój umysł jest spokojny, a moje myśli są klarowne i pełne pozytywnych przekonań”;
 4. „Oddycham głęboko i swobodnie, co dostarcza mi świeżości i energii”;
 5. „Cieszę się doskonałym samopoczuciem i równowagą w swoim życiu”.

Sprawdź: 

Afirmacje na dobry sen

Afirmacje mogą pomóc ci również w regeneracji i odpoczynku. Powtarzaj je codziennie, leżąc w łóżku, aby sprawić, że twój sen będzie głęboki i nieprzerwany, a ty obudzisz się świeża i wypoczęta.

 1. „Oddaję całe swoje zmartwienia Bogu/Wszechświatowi/Absolutowi, aby mogły być rozwiązane podczas mojego snu”;
 2. „Odpuszczam i uwalniam wszystkie negatywne emocje, przygotowując się do spokojnego snu”;
 3. „Jestem wdzięczna za ten sen, który przynosi mi regenerację i odnowę”;
 4. „Mój umysł jest wyciszony, moje ciało zrelaksowane, a ja jestem gotowa do odpoczynku podczas spokojnej nocy”;
 5. „Moje ciało i umysł są spokojne, gotowe na relaksujący sen”.