Co to jest mleczko pszczele?

Mleczko pszczele to substancja wytwarzana przez pszczoły robotnice. Wydzieliną tą karmione są larwy przez pierwsze trzy dni ich życia. Skład mleczka pszczelego jest więc bogaty w witaminy, minerały i składniki odżywcze, niezbędne do ich prawidłowego rozwoju i witalności. Należą do nich między innymi witaminy z grupy B, C, D oraz E, białka oraz aminokwasy. W składzie chemicznym mleczka pszczelego znajdziesz również wapń, miedź, żelazo, fosfor oraz krzem.

Mleczko pszczele - właściwości

Mleczko pszczele posiada szereg właściwości, związanych z regeneracją i odnową komórek oraz tkanek. Wpływa ono pozytywnie na układ odpornościowy, wspomaga redukcję zmian skórnych i pobudza produkcję kolagenu w jej głębokich warstwach. Mleczko pszczele jest również polecane jako suplement diety dla osób, mających problemy z płodnością i libido. Również kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią mogą spożywać tę substancję, ponieważ wpływa ona na utrzymanie ciąży oraz pobudzenie laktacji.

Mleczko pszczele dodaje energii i poprawia nastrój, dzięki czemu jest suplementem polecanym osobom, zmagających się z depresją. Substancja ta wspomaga również gojenie się ran i łagodzi objawy przeziębienia oraz grypy, poprzez wsparcie organizmu w walce z infekcją.

Czytaj też: Czy i jak możemy się pozbyć toksyn z organizmu?

Mleczko pszczele - jak stosować?

Mleczko pszczele to cenny produkt, który pozyskuje się w bardzo niewielkich ilościach. Z tego powodu najczęściej łączy się go z innymi substancjami lub przeprowadza się na nim proces liofilizacji (suszenia sublimacyjnego). Mleczko pszczele można kupić połączone z miodem, jako samodzielną substancję lub w formie kapsułek.

Mleczko pszczele może być podawane w formie doustnej, jak również stosowane bezpośrednio na skórę. Można również dodać je do ulubionego kremu lub balsamu do ciała. Najlepsze efekty można jednak osiągnąć dzięki regularnej suplementacji, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Mleczko pszczele - przeciwwskazania

Mleczko pszczele to bez wątpienia wart uwagi, naturalny produkt o szerokim zastosowaniu. Nie każdy jednak może i powinien stosować tę substancję. Przeciwwskazaniem do przyjmowania mleczka pszczelego jest alergia na ten produkt oraz jego pochodne (miód, propolis, pyłek). Również w przypadku chorób, związanych z niewydolnością nerek, zakażeniami, nowotworami i innymi alergiami spożycie mleczka pszczelego jest raczej niezalecane. Najlepiej przed włączeniem go do diety skonsultować się z lekarzem prowadzącym i poprosić go o opinię na ten temat.

Zobacz także:

Mleczko pszczele - cena, gdzie kupić

Mleczko pszczele to produkt o szerokim zastosowaniu, pozyskiwany jednak w niewielkich ilościach. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że substancja ta jest dość droga w porównaniu z innymi suplementami diety. Patrząc jednak na jej właściwości można ocenić, że jest ona warta swojej ceny.

Najtańsze są suplementy w postaci kapsułek, zawierające w sobie mleczko pszczele liofilizowane. Kosztują one od 15 do nawet 70 złotych za 40-60 kapsułek. Również połączenie miodu z mleczkiem pszczelim można kupić w przystępnej cenie. Słoiczek o pojemności 250 gram kosztuje około 20-25 złotych i wystarcza na około miesiąc codziennego stosowania.

Czyste mleczko pszczele kosztuje od 40 do 70 złotych za 25 gram i około 170-200 złotych za 100 gram. Jest to substancja o najbogatszym z całej trójki składzie, co niestety idzie w parze z o wiele wyższą ceną.

Suplementy zawierające mleczko pszczele możesz zakupić w aptekach, sklepach zielarskich oraz w internecie. Po samo mleczko pszczele najlepiej udać się do znajomego pszczelarza, dobrego sklepu zielarskiego lub poszukać w internecie godnego zaufania dostawcy.