Ten magiczny olejek złodziei® powstał w 1413 roku! Nadal potrafi zdziałać cuda! Zobaczcie, jak go przygotować.

Olejek złodziei®: skąd się pojawił

W 1413 roku epidemia dżumy pustoszyła Francję. Czterech złodziei korzystając z nadarzającej sytuacji na wzbogacenie się, okradali chorych i zmarłych z kosztowności. W pewnym momencie mężczyźni zostali schwytani. Królewski sąd groził, że spali ich żywcem, jeżeli nie wyjawią sekretu, dlaczego nigdy się nie zarazili, a przecież dotykali chorych. Złodzieje przyznali się, że wcześniej pracowali jako handlarze perfum i egzotycznych przypraw. W związku z epidemią w kraju ustał handel i mężczyźni musieli szukać nowego sposobu na utrzymanie się. Korzystając ze swojej wiedzy na temat leczniczych przypraw, stworzyli recepturę niezwykłego olejku eterycznego.

Wystarczyło nałożyć olejek na dłonie, stopy, skronie, uszy i wokół ust, by chronił przed  infekcją. Jak tylko złodziei podzielili się przepisem, zostali powieszeni za dokonywane kradzieże. Natomiast lekarze Francji korzystali z niezwykłej mieszanki, by leczyć ofiary czarnej śmierci. Na twarz zakładali maskę przypominającą dziob, który był wypchany szmatami nasączonymi olejkiem złodziei.

Olejek złodziei®: co wchodzi w jego skład

To 5 popularnych olejków: olejek goździkowy, olejek cytrynowy, olejek eukaliptusowy, olejek rozmarynowy, olejek cynamonowy.  Ta piątka olejków razem daje niesamowity efekt. Olejek goździkowy zawiera składnik eugenol, który ma silne właściwości przeciwbakteryjne, znieczulające, przeciwzapalne i antyseptyczne.  Olejek cytrynowy o działaniu antybakteryjnym, antyseptycznym, przeciwgrzybicznym,  antywirusowym i antystresowym. Olejek eukaliptusowy wykazał bardzo dobre efekty w zwalczaniu chorób układu oddechowego. Do tego olejek hamuje rozwój bakterii i grzybów, przeciwdziała wirusom grypy. Olejek rozmarynowy ma bardzo wysoką skuteczność antybakteryjną. Olejek cynamonowy jest cudownym środkiem w walce z różnymi formami grzybów i bakterii, jest w stanie zabić nawet te bakterie, które są oporne na antybiotyki. Wyobraźcie sobie, co będzie, jeśli połączymy razem wszystkie właściwości tych olejków w jedną buteleczkę?

Olejek złodziei®: przepis

Składniki. Olejek cytrynowy 35 kropli, olejek goździkowy 40 kropli, olejek cynamonowy 20 kropli, olejek eukaliptusowy 15 kropli, olejek rozmarynowy 10 kropli.

Wykonania. Weź buteleczkę 5 ml (to około 85 kropli) albo większą i wymieszaj wszystkie olejki.  Otrzymaną mieszankę należy przechowywać w chłodnym zacienionym miejscu.

Olejek złodziei®: sposoby użycia

  1. Na układ pokarmowy. Dodaj jedną kroplę olejku złodziei do butelki z wodą i pij w ciągu dnia. W ten sposób wzmocnisz odporność i oczyścisz układ pokarmowy.
  2. Na ból głowy. Weź jedną kroplę olejku na kciuk i podnieś go do miejsca nad górną wargą. Ból szybko ustąpi.
  3. Na bolące gardło. 2-3 krople wymieszaj z łyżką wody i przepłucz gardło.
  4. Na rany. Zastosuj 1-3 krople wokół rany, a przyspieszysz gojenie i zapobiegniesz infekcji.
  5. Do dezynfekcji powierzchni.  Dodaj 1 kroplę olejku do 15 ml wody. Uzyskasz cudowny środek dezynfekujący takie powierzchnie, jak:  kanapy, dywany, maskotki, materace, otwory wentylacyjne, rośliny itp.
  6. Do nawilżenia ciała. Kroplę olejku złodziei® wymieszaj z 4 kroplami olejku z awokado, a otrzymasz doskonały środek nawilżający.
  7. Dla zapachu. Olejek złodziei® można dodawać do prania oraz stosować do płukania ust (jedną krople wymieszaj z 30 ml wody).

Jednym z najlepszych  sposobów na użycie olejku jest dodawanie 15 kropli do kominka podgrzewanego świeczką. Aromatyczny zapach oczyści powietrze, wzmocni płuca i zatoki, przyniesie dobry nastrój i polepszy koncentrację.

Zobacz także:


Oznaczenie "Olejek złodziei" nie stanowi nazwy rodzajowej i zostało zarejestrowane w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej jak znak towarowy słowny na rzecz Optima Natura sp. z o.o.