Reklama

Większość dorosłych leczy problemy alkoholem

Prawie 60% dorosłych pije alkohol, aby poradzić sobie z napięciami dnia codziennego - pokazały badania przeprowadzone przez organizację Drinkaware. Podczas badania sprawdzano schematy, według jakich alkohol piją ludzi w wieku od 18 do 75 lat w Wielkiej Brytanii. Przyglądano się zwyczajom 6 tysięcy osób na przestrzeni kilku tygodni od marca do kwietnia 2017 roku.

Reklama

Wyniki badania wskazały na wiele powodów, dla których ludzie decydują się na picie alkoholu. 38% mężczyzn i kobiet twierdziło, że czasami piją alkohol, aby zapomnieć o swoich problemach, a 47% przyznało, że często piją, aby poprawić sobie humor, 41% zauważyło również, że piją, gdy czują się przygnębieni lub zdenerwowani. W ankiecie znajdowała się długa lista powodów do wyboru, w tym picie alkoholu, by cieszyć się imprezą, poczuć szum, dopasować się do innych i ponieważ jest to zabawne.

Trzy osoby na 5 przyznały, że piją alkohol, aby poradzić sobie z presją codziennego życia. Elaine Hindal, prezes firmy Drinkaware, wyjaśniła, dlaczego więcej osób może odczuwać potrzebę picia w tym okresie roku.

Styczeń może być trudną porą roku dla wielu osób i rodzin w całym kraju, kiedy codzienne obawy o finanse i zadłużenie gwałtownie się pogłębiają.
Reklama

Raptem kilka dni temu, 15 stycznia, obchodziliśmy przecież Blue Monday, czyli najgorszy dzień roku, w którym wg wyliczeń z powodów ekonomicznych, meteorologicznych i psychologicznych najłatwiej o depresyjny nastrój. Sięganie po alkohol w takich chwilach to jednak zdecydowanie zły pomysł. Elaine Hindal ostrzega:

Ludzie myślą, że wypicie drinka po ciężkim dniu może pomoże im się zrelaksować, ale na dłuższą metę to może przyczynić się do powstania uczucia depresji i lęku oraz sprawić, że stres stanie się trudniejszy do rozwiązania.
Reklama
Reklama
Reklama