Pole dance może ćwiczyć każda kobieta? Od czego zacząć zajęcia?
Aktywność fizyczna jest bardzo istotna w życiu każdego człowieka. Pomijając fakt, że stanowi świetną alternatywę do spędzania czasu wolnego jest przede wszystkim elementem życia codziennego, który warunkuje naszą sprawność, zarówno dziś jak i za kilka bądź kilkanaście kolejnych lat. Bywają sytuacje, w których na bieżąco śledzimy, np. w mediach społecznościowych działania konkretnego sportowca, a ćwiczenia wykonywane przez tę osobę wprawiają nas w zachwyt. To dokładnie ten etap, kiedy człowiek zajmujący się przez całe życie sportem zaczyna wchodzić na wyższy poziom i łączy swoje praktyczne umiejętności ze sztuką, tworząc ze swojej pracy artystyczny performance.
Każda dziedzina sportu ma swoje uroki i można dostrzec w niej piękno. Są jednak ćwiczenia, które niezależnie od publiki wywołują pewnego rodzaju zachwyt. Najczęściej stanowią one połączenie atrybutów ogromnej siły z kobiecą lekkością i zwinnością. Jedną z dziedzin obfitujących w piękne ćwiczenia jest np. pole dance.
1 z 7
Pole dance - co jest pięknego w ćwiczeniach z rurką?
Pięknem ćwiczeń z wykorzystaniem rurki jest fakt, że po pierwsze w każdy ruch można wcielić elementy akrobatyki. W takich ćwiczeniach często zdumiewa fakt jak bardzo ludzkie ciało jest w stanie się wygiąć bez jakichkolwiek uszczerbków na zdrowiu. Po drugie swoje piękno ćwiczenia te zawdzięczają uwarunkowaniu, że najczęściej wykonywane są wysoko ponad ziemią, co nadaje im dodatkowego uroku. Co więcej, pole dance można ćwiczyć w parach. To mnoży kombinacje pozycji akrobatycznych i zwiększa efekt podziwu przez publikę w momencie, gdy dana sekwencja wykonywana jest np. przez kilkanaście osób równocześnie.
2 z 7
Pole dance wciąż kojarzony jest z erotyką?
To wciąż bardzo specyficzna dziedzina aktywności fizycznej. Nie wszyscy jeszcze ją zaakceptowali i zrozumieli, że jak najbardziej jest pewnym obszarem sportu, który w żaden sposób nie powinien być utożsamiany z czymś nacechowanym negatywnie. Obecnie to jedna z bardzo popularnych form rekreacji ruchowej. Panie, które decydują się na zajęcia z pole dance pobierają nauki także z dziedzin tożsamych, takich jak akrobatyka, gimnastyka, stretching, joga, itp. Podkreśla to mocno ogólnorozwojowy charakter zajęć pole dance.
3 z 7
Pole dance: od czego zacząć naukę?
Często można natrafić na piękne zdjęcia ilustrujące ćwiczenia lub ludzi sporu, niesamowicie wyrzeźbionych i z uśmiechem na twarzy. Według badań po oglądaniu takich ilustracji automatycznie w szybkim tempie wzrasta motywacja do ćwiczeń u osób oglądających. Być może jest to dobry pomysł, by stale się mobilizować do ruchu. Jeśli spośród wielu dyscyplin obfitujących w piękne ćwiczenia postawisz na pole dance, pamiętaj o kilku zasadach:
4 z 7
Pole dance: od czego zacząć naukę?
Pozbądź się stresu. Nie myśl o ewentualnym wstydzie wynikającym z faktu, że nie wszystkie ruchy będziesz w stanie wykonać. Każdy potrzebuje czasu na przyswojenie pierwszych ćwiczeń.
5 z 7
Pole dance: od czego zacząć naukę?
Znajdź sobie towarzyszkę do zajęć. Być może twoja koleżanka, mama, córka lub jakakolwiek inna, bliska ci osoba także myśli o rozpoczęciu zajęć sportowych? Z zaufaną osobą u boku niestraszne są najcięższe ćwiczenia i pokonywanie kolejnych wyzwań.
6 z 7
Pole dance: od czego zacząć naukę?
Wszystko powinna dokładnie pokazać ci trenerka na zajęciach, ale jeśli z wyprzedzeniem wiesz, że rozpoczniesz przygodę z pole dance możesz np. przed startem kursu wprowadzać treningi rozciągające w domu. Dodatkowo warto skupić się także na wzmacnianiu mięśni ramion, które odgrywają kluczową rolę w większości figur na rurce. To znacząco ułatwi ci początki przygody z tą dyscypliną sportową.
7 z 7
Pole dance: od czego zacząć naukę?
Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować, ale robienie tego po pierwszych zajęciach może wynikać bardziej z faktu chwilowego zniechęcenia się niż z tego, że akurat ty się do tego nie nadajesz. Zapamiętaj: nie wszystko wychodzi idealnie za pierwszym razem.