6 rzeczy, na które wpływa twój cykl menstruacyjny: będziesz ZASKOCZONA
Co łączy intensywny orgazm, dobrą zabawę z przyjaciółmi i awans w pracy? Cóż, to właśnie twój cykl menstruacyjny. Co powinnaś wiedzieć o cyklu? Jakie zaskakujące sfery naszego życia reguluje? Sprawdźcie!
1 z 5
Bądź FIT bez (zbędnego) wysiłku!
Poziom estrogenu we krwi, który odpowiada miedzy innymi za intensywność doznań podczas seksu, sprawia również, że mamy więcej siły i chęci do zostania na siłowni dodatkowe 20 minut. Mogłoby się wydawać, że sprzyja to pracy nad "bikini body". Nic bardziej mylnego. Najlepszym czasem na intensywne ćwiczenia spalające tłuszcz, będzie trzeci tydzień cyklu. Wtedy to mieszanka estrogenu i proestrogenu w naszym ciele sprawia, że ćwiczenia są bardziej efektywne.
2 z 5
Awans w pracy, możesz to zaplanować!
Chcesz zaimponować szefowi? Badania pokazują, że podczas drugiego tygodnia cyklu kobiety są bardziej kreatywne i produktywne. Jeśli więc czeka cię ważne biznesowe spotkanie postaraj się zaplanować je na ten czas. Poza swoją wiedzą i doświadczeniem dodatkowo dostaniesz wsparcie od matki natury.
3 z 5
Bądź gwiazdą w towarzystwie
Jeśli chcesz umówić się ze swoimi znajomymi upewnij się, że nie zaplanowałaś spotkania w czasie 4. tygodnia cyklu. To właśnie wtedy możesz czuć się bardziej zmęczona oraz nie mieć ochoty na nocne szaleństwo. Skup się na sobie i zamiast wyjścia z przyjaciółkami zaplanuj raczej relaksacyjną kąpiel w wannie. Czas zaraz po okresie, kiedy poziom estrogenu i testosteronu znowu wzrastają, będzie idealnym momentem na towarzyskie spotkanie.
4 z 5
Śledź swoje dni płodne
Metoda „kalendarzyka” nie jest skuteczną antykoncepcją, ale niezależnie czy chcesz zajść w ciążę, czy raczej starasz się tego uniknąć warto wiedzieć, kiedy wypadają twoje dni płodne. Dla większości kobiet dni płodne to czas między 12 a 16 dniem przed okresem. Natomiast najmniejsze szanse na zajście w ciążę występują zaraz po okresie.
5 z 5
Cykl zdecydowanie wpływa na sen
Podczas trwania menstruacji i na tydzień po niej, temperatura ciała wzrasta a ruch gałek ocznych jest ograniczony. Wiąże się to z trudnościami przy wchodzeniu w fazę REM. Z tego właśnie powodu możesz odczuwać zmęczenie mimo wystarczającej ilości przespanych godzin. Pomocą w tej sytuacji może być ograniczenie picia kawy w godzinach popołudniowych czy przełożenie wieczornego treningu na rano.