Ten stan rzeczy jest najczęściej wynikiem kiepskiej, bogatej w duże ilości niezdrowych tłuszczów diety, ponadto coraz mniej czasu poświęcamy na jakąkolwiek aktywność fizyczną. O ile jednak z kwestią zwiększenia aktywności fizycznej poradzić sobie możemy bardzo łatwo (dobre rozwiązania to rower, siłownia czy nawet regularne, codzienne spacery w tempie marszowym), o tyle znalezienie odpowiedniego źródła dobrych tłuszczów dla naszego organizmu nie jest już sprawą tak prostą – wciąż mamy niewielkie pojęcie o prawidłowej, zbilansowanej diecie (choć trzeba uczciwie przyznać, że w tej dziedzinie świadomość społeczna powoli rośnie), a liczba dostępnych suplementów diety zawierających właściwe tłuszcze jest po prostu ogromna. Nie wszystkie jednak są porównywalnej jakości, a spośród obecnie dostępnych na rynku zdecydowanie na czoło stawki wysuwają się produkty MegaRed.

Dlaczego MegaRed?

Podstawową różnicą pomiędzy produktami MegaRed a innymi suplementami diety o podobnym profilu jest przede wszystkim fakt, że kwasy Omega 3 w nich zawarte są bardzo łatwo przyswajalne przez organizm człowieka. O ile bowiem w przypadku znakomitej większości produktów konkurencyjnych ich źródłem są ryby morskie (halibut, tuńczyk, łosoś, nawet śledź), to produkty z linii MegaRed Omega 3 zawierają kwasy Omega 3 w postaci fosfolipidowej (źródłem kwasów w tej postaci jest kryl antarktyczny, odławiany wyłącznie na certyfikowanych łowiskach), czyli mają dokładnie taką samą budowę, jak błony komórkowe ludzkiego organizmu. To właśnie ta cecha sprawia, że produkty MegaRed są tak łatwo przyswajalne. Dodatkowym atutem jest forma: kapsułki MegaRed są pozbawione charakterystycznego rybiego zapachu, są też niewielkie, co ułatwia ich przełknięcie.

MegaRed a cholesterol

Bardzo poważnym problemem, z którym możemy łatwiej się uporać regularnie stosując na przykład produkty z linii MegaRed Omega 3 Krill Oil, jest podwyższony poziom cholesterolu – chodzi o ten „zły”, czyli LDL (z danych statystycznych wynika, że kłopoty z cholesterolem ma około 18 milionów Polaków, z czego około 10 milionów nie jest świadoma podwyższonego poziomu LDL-C). W trakcie przeprowadzonych badań naukowcy udowodnili, że zażywanie kwasów Omega 3 w postaci fosfolipidowej, a z taką właśnie mamy przecież do czynienia w produktach MegaRed, nie tylko obniża poziom złego cholesterolu, ale też podwyższa poziom dobrego (HDL), jak również obniża ciśnienie krwi (to istotna informacja dla osób cierpiących na nadciśnienie), redukuje stężenie trójglicerydów, a także zmniejsza w pewnym stopniu ryzyko wystąpienia zawału serca z uwagi na udział kwasów Omega 3 w tworzeniu błon komórkowych. Wzmocnione w ten sposób naczynia wieńcowe są mniej podatne na powstawanie skrzeplin, co znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo zawału.

Wyraźnie widać więc, że przyjmowanie suplementów MegaRed bogatych w naturalne i łatwo przyswajalne kwasy Omega 3 pomoże nam w walce z przypadłościami układu krążenia, nadciśnieniem oraz zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi – rzecz jasna należy pamiętać, że sporo zależy też od nas: suplementacja produktami MegaRed musi być wsparta regularną aktywnością fizyczną z naszej strony, by była w pełni skuteczna.

Więcej informacji dotyczących suplementu diety MegaRed Omega 3 Krill Oil, który jest  bogatym źródłem kwasów Omega 3, można znaleźć na stronie www.wybierzmegared.pl

Zobacz także: