Jak uchronić się przed nowotworem? Niestety, nadal nie wymyślono jednej, skutecznej metody na leczenie tej choroby. Rak może dotknąć każdego, bez względu na posiadaną kondycję, czy wiek. Skłonności do niego mamy zapisane w genach, przechodzą na nas z pokolenia na pokolenie. Jednak naukowcy wykorzystali ten fakt, by pomóc nam uchronić się przed guzem. Zespół "Warsaw Genomics" stanął na wysokości zadania. Polscy lekarze stworzyli program "Badamy geny", który ocenia ryzyko zachorowania na nowotwór. Pacjent musi oddać krew oraz podać swój wiek, liczbę osób w rodzinie z nowotworową przeszłością i listę stosowanych przez siebie leków. Na podstawie wyników badań laboratoryjnych i analizy tych danych zostaje oceniony stopień ryzyka zachorowania na raka. 

Badanie krwi oferowane przez "Warsaw Genomics" sprawdza, czy nie doszło do mutacji pośród 14 genów. Jeśli jeden z nich został uszkodzony, może przyczynić się do raka piersi lub prostaty. Pacjenci mają możliwość przebadania również 56 innych genów, których mutacje zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi, tarczycy i jelita grubego. Polski program badawczy jest bardzo szczegółowy, czym wyróżnia się na międzynarodowym rynku medycznym. Aby wziąć udział w badaniach, należy zapisać się na stronie warsawgenomics.pl i wypełnić specjalny formularz, oraz wybrać chorobę, przed którą chcemy się uchronić. Po zleceniu badania wyświetla nam się cennik usług.

Badanie, które jest pełną analizą naszej skłonności genetycznej do różnych schorzeń kosztuje 3400 złotych. Oprócz wyników otrzymujemy szczegółowe zalecenia profilaktyczne i możliwość bezpłatnych konsultacji z psychologiem, onkologiem czy genetykiem.