Oto kilka rad, które pomogą pozbyć się uczucia ciężkich nóg, oraz zmniejszyć ich opuchliznę.

Zacznij dzień od naprzemiennego prysznica

Podczas porannej kąpieli polewaj nogi na przemian ciepłą i zimną wodą – Taki masaż sprawia, że żyły kurczą się i rozkurczają, dzięki czemu ich ściany stają się bardziej elastyczne, a to pomaga zmniejszyć dolegliwości.

Ruch to podstawa!

Żeby krew mogła płynąć z nóg w kierunku serca, musi działać tzw. pompa mięśniowa, która skurczami wypycha krew ku górze. Jeśli stoisz lub siedzisz, nie działają mięśnie i zastawki żylne nie funkcjonują prawidłowo. Rośnie ciśnienie w naczyniach krwionośnych, nogi zaczynają puchnąć. Aby temu zapobiec, jak najczęściej wstawaj z krzesła, nie zakładaj nogi na nogę, rób gimnastykę mięśni łydek – napinaj je, kręć kółka stopami, poruszaj palcami. Często chodź po schodach – to ćwiczenie najlepiej uruchamia pompę mięśniową. Wybierz się na spacer albo na basen. Byłoby idealnie, gdyby udało ci się to chociaż raz, dwa razy w tygodniu. Na ciężkie, zmęczone nogi zalecam przede wszystkim pływanie. W wodzie ciało układa się w poziomie, a to dla układu żylnego wielka ulga. Dobre są też spacery i rekreacyjna jazda na rowerze.

Unoś nogi do góry

Po powrocie z pracy wygospodaruj chwilę i połóż się na wznak na podłodze lub łóżku. Unieś wyprostowane nogi i oprzyj je o ścianę. Wystarczy kilka minut, by dzięki siłom grawitacji odpłynął nadmiar nagromadzonej w nich krwi. Wybierz się na spacer albo na basen.

Zrób sobie masaż chłodzący

Najlepiej wykonać go dłońmi. Od kostek w kierunku pachwin. Do masażu zamiast codziennego balsamu wykorzystaj specjalistyczny żel marki Detramax. Odpowiednie składniki sprawiają, że krew zaczyna lepiej krążyć w naczyniach. Dodatkowo żel Detramax przyjemnie chłodzi skórę i przynosi ulgę zmęczonym nogom.

Warto zadbać o prawidłową suplementację

Przy zmęczonych i opuchniętych nogach polecamy szczególnie DETRAMAX PLUS.  

Zobacz także:

To innowacyjny suplement diety, który zawiera starannie dobrane składniki, które zbawiennie wpływają na nasze nogi:

  • Zmikronizowana frakcja flawonoidowa zawiera 90% diosminy oraz 10% hesperydyny, które należą do organicznych związków chemicznych izolowanych m.in. z owoców cytrusowych.
  • Ekstrakt z kłącza ruszczyka kolczastego wspomaga krążenie żylne, wspiera rewitalizację, odświeża i pomaga przynieść ulgę zmęczonym nogom.
  • Ekstrakt z pestek winogron standaryzowany na 95% proantocyjanidyn wspiera zachowanie szczelności naczyń.
  • Witamina C wspomaga produkcję kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych.

Prócz suplementu diety Detramax Plus dla większego komfortu opuchniętych po całym dniu nóg warto zastosować żel kojący Detramax.
To łagodny preparat pielęgnacyjny, szczególnie polecany osobom, które mają skłonności do obrzęków nóg. Pomaga uporać się z obrzękami powstałymi na skutek chorób układu krążenia, ale także z obrzękami powstałymi na skutek przeciążenia nóg (jak niezmieniana pozycja siedząca lub chodząca).

Ważne jest zatem stosowanie żelu, który pomoże szybko, przynosząc ulgę. Detramax żel nie tylko dobrze się wchłania, ale jednocześnie chłodzi skórę, przynosząc w opinii użytkowników wrażenie zimnego, przyjemnego kompresu.
Żel dodatkowo poprawia wygląd skóry w miejscu występowania rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz zmniejsza skłonność do tworzenia się nowych, rozszerzonych naczynek. Wspomaga także utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry.