Klucz do sukcesu – BENZYDAMINA

Historia sukcesu Tantum Verde zaczęła się w laboratoriach Angelini Research Institute. W 1960 roku wynaleziono innowacyjną substancję: benzydaminę. Było to rewolucyjne odkrycie - wyjątkowość preparatu polegała na połączeniu skuteczności działania z gwarancją bezpieczeństwa! 10 lat później, po szeregu medycznych badań profilaktycznych, wprowadzono benzydaminę na rynek.
Jak dokładnie działa benzydamina?
Ma szerokie spektrum działania! Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne, miejscowo znieczulające, a nawet działa przeciwgorączkowo. Ta kompleksowość jest atutem wśród substancji używanych do produkcji leków na ból gardła.  Lek ten jest dobrze tolerowany i szybko się wchłania. Przy miejscowej aplikacji preparatu przenikanie substancji czynnej do krwiobiegu ograniczone jest do minimum, co chroni organizm przed ogólnoustrojowym wpływem leku. Warto wiedzieć, że benzydamina używana do produkcji Tantum Verde jest wytwarzana bezpośrednio przez  Angelini Pharma we Włoszech według najwyższych możliwych standardów, a jej czystość wynosi minimum 99%!

BENZYDAMINA - Szerokie spektrum działania

Droga do sukcesu: indywidualnie dobrana forma
Fenomen Tantum Verde polega również na tym, że ta sama substancja aktywna występuje w różnych postaciach i dawkach. Dzięki temu można leczyć się z tą samą skutecznością, a jednak na różne sposoby. Firma w trosce o indywidualne preferencje pacjentów oraz uwzględniając ich wiek, zadbała o to, aby każdy mógł odnaleźć swoją metodę na ból gardła. Badania kliniczne potwierdzają bezpieczeństwo benzydaminy zawartej w Tantum Verde, dlatego lek mogą stosować dzieci i nie jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży. Żaden inny produkt na rynku nie ma zarówno pastylek jak i sprayu z tą samą substancją!

1. Małe dzieci Tantum - Verde 1,5mg/ml, spray 30 ml

Aerozol może być stosowany u dzieci poniżej 6 roku życia. Sprawdza się  doskonale u maluchów, które nie opanowały jeszcze umiejętności ssania pastylki (1 dawka leku już na 4kg masy ciała). Dodatkowo opatentowany, wysokiej jakości aplikator zapewnia szybkie i bezpieczne podanie leku bezpośrednio do źródła bólu – miejsca zapalenia.

2. Osoby Aktywne – Tantum Verde Forte 3 mg/ml, Spray 15 ml

Preparat o podwójnej dawce leku dla osób, które nie mają czasu na chorobę. Szybka i wygodna aplikacja zapewnia natychmiastową walkę z bólem, a niewielkie poręczne opakowanie sprawia, że zawsze można je mieć w kieszeni. Ta forma leku jest przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych.

3. Leczenie rodzinne - Tantum Verde pastylki 3mg

Pastylki do ssania są smacznym rozwiązaniem na ból gardła. Mogą stosować go zarówno dorośli jaki i dzieci powyżej 6 roku życia. Osoby preferujące tę formę leczenia, mają do wyboru cztery różne smaki: miętowy, cytrynowy, miodowo-pomarańczowy, eukaliptusowy. Pastylki niczym dropsy, pakowane są w oddzielne papierki, dlatego jednym opakowaniem może leczyć się cała rodzina. Optymalna dawka na dobę, to tylko 3 pastylki, dzięki temu Tantum Verde w pastylkach to obecnie najniższa cena dziennej kuracji na ból gardła na rynku.


4. Tradycjonaliści - Tantum Verde Roztwór do płukania 1,5mg/ml, 240 ml
Dodatkowym rozwiązaniem, szczególnie polecanym dla osób, które w leczeniu preferują płukanie gardła – a zarazem uzupełnieniem szerokiego wachlarza marki Tantum Verde - jest roztwór do płukania. Opakowanie wystarcza na 8 dni leczenia, przy stosowaniu 2-3 razy dziennie.

Tantum Verde na ból gardła i nie tylko…

Zobacz także:

Lek można stosować do wszelkich schorzeń związanych z całą jamą ustną. Przykładem jest zalecenie do stosowania przy zakażeniach bakteryjnych i wirusowych oraz przy zapaleniu błon śluzowych. Tantum Verde w aerozolu polecane jest w stanach zapalnych jamy ustnej np. na afty, pleśniawki. Lek niesie ukojenie dzieciom przy bolesnym ząbkowaniu. Dodatkowo, Tantum Verde zaleca się po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii (np. po wycięciu migdałków podniebiennych) i stomatologii, a także po intubacji.
Ekspert ds. bólu gardła i jamy ustnej!
Po 20 latach na polskim rynku, dzięki licznym nagrodom, zaufaniu lekarzy i pacjentów, można śmiało powiedzieć, że Tantum Verde jest ekspertem do spraw gardła i jamy ustnej. Jest to lek skuteczny, bezpieczny, wydajny i oryginalny – przeznaczony dla każdego indywidualnie!