Jesień i zima to pora w której najczęściej odczuwamy smutek, często bez wyraźnego powodu. Krótkie dni, szybko zapadający zmrok, a to tego niskie temperatury nie nastrajają radośnie.

Co zrobić, żeby poprawić sobie humor?

Uprawiaj sport – może to być np. bieganie na świeżym powietrzu czy zajęcia grupowe w fitness klubie. Zastanów się jakiego sportu zawsze chciałaś spróbować i zrób to! Ćwicząc w klubie, w grupie poczujesz dodatkową motywację i chęć do działania.

Sprawiaj sobie małe przyjemności – kup sobie jakiś drobiazg, wybierz się do fryzjera czy na kawę z przyjaciółką. Staraj się zawsze wyglądać pięknie i mów sobie komplementy do lustra! To działa! Chodź pewnie z podniesioną głową i czuj się piękna.

Ugotuj coś dobrego – odkrywanie nowych dań, szczególnie tych bardziej egzotycznych to świetna zabawa. Kuchenne eksperymenty i smakowanie nowości może być równie przyjemne, co chodzenie do nowych restauracji.
Doświetlaj się – jeśli to możliwe staraj się spędzać jak najwięcej czasu w świetle dziennym. W ciągu dnia postaraj się wyjść na krótki spacer, możesz też wybrać się na fototerapię lampami o natężeniu zbliżonym do światła słonecznego.

Spotkaj się z przyjaciółmi – zorganizuj turniej gier planszowych czy maraton filmów. Przebywanie wśród ludzi, których lubisz dodaje mnóstwa energii.
Pomagaj innym – sprawianie przyjemności innym potrafi świetnie podnieść samopoczucie. Możesz wziąć udział w Świątecznej Paczce, zostać wolontariuszką, a może po prostu pomóc komuś w nauce języka lub czegoś innego.