Wiele kobiet wybiera sporty walki dlatego, że chcą się czuć bezpieczniej na ulicy. Jednak dzięki nim możemy też poczuć ducha rywalizacji, większą pewność siebie i świetnie wyładować emocje. Jaki sport walki wybrać?
Jeśli koncentrujesz się na samoobronie dobre będą sporty wykorzystujące siłę przeciwnika. Aikido lub jujitsu pozwalają poznać chwyty dzięki którym powalisz na łopatki nawet dużo większego mężczyznę. Dodatkowo dyscypliny te rozwijają wiele partii mięśniowych. Aby jednak mieć jakiekolwiek pojęcie o samoobronie musisz chodzić na te zajęcia co najmniej pół roku. Miesięczny kurs to zdecydowanie za mało.
Sport, który wyzwoli dużą dawkę adrenaliny to z  pewnością boks, boks tajski lub kickboxing. Warto tu zaopatrzyć się  przede wszystkim w ochraniacz na zęby, ale także i kask, no chyba że bardzo nam się podoba posiadanie zdeformowanego nosa. Należy jednak pamiętać, że siniaki i obtarcia są tu na porządku dziennym.  Nie jest to sport dla wrażliwych na ból. Mimo mniejszej siły kobiety często są jednak lepsze od mężczyzn w sportach walki gdyż są szybsze, bardziej precyzyjne i zwinniejsze.
Sporty walki rozwijają nie tylko ciało, ale także umysł. Sprzyjają koncentracji, ćwiczą upór i determinację. Dają większą pewność siebie i zwiększają poczucie własnej wartości.