Softboi: kim jest?

Softboi brzmi jak termin rodem z Tindera i choć może być z nim związany, to wcale nie musi. Softboi pragnie przedstawić siebie jako wrażliwego człowieka, o niszowych (najczęściej) zainteresowaniach. Lubi muzykę zespołów, o których opowiada, zaczynając od „i tak ich nie znasz”, klasyki kina i egzystencjalną literaturę. Jest istną hybrydą Quentina Tarantino i Alberta Camusa. Prawdopodobnie kocha ciuchy vintage i markowe buty. Wiele energii wkłada w to, by uchodzić za wielkiego orginała, najlepiej nierozumianego. Chętnie będzie snuł historie o swoich życiowych porażkach i w kilku pierwszych rozmowach nie omieszka otworzyć się przed Tobą, by opowiedzieć o traumach z dzieciństwa lub nihilistycznych poglądach na życie.

Softboi nie jest po prostu wrażliwym chłopakiem, jest manipulatorem, który ma jeden cel – zdobyć podziw swoich rozmówców. Jeśli zaczynasz znajomość z taką osobą, miej się na baczności. Będzie on próbował manifestować swoją unikalność poprzez wykańczające psychicznie rozmowy, z których najczęściej dowiesz się, że i tak nie pojmiesz głębi jego osobowości. Jak rozpoznać czy masz do czynienia z Softboi’em? Być może pomocne będzie jedno konto na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ:Test osobowości - zrób darmowy test na typ charakteru i sprawdź kim jesteś

Beam me up softboi

Beam me up softboi to konto na Instagramie, do którego użytkowniczki nadsyłają screeny rozmów z chłopakami, w których odnajdują cechy Softboi’a. Niekiedy śmieszne, niekiedy zwyczajnie nietrafione, a niekiedy będące wręcz molestowaniem uwagi, z których składa się fanpage, mają na celu obnażenie i ośmieszenie sztucznej pozy, na którą nader chętnie kreują się niektórzy mężczyźni. Ofeminin cytuje założycielkę i prowadzącą konto, Ionę, która tak opisuje typowego Softboi’a.

Z jednej strony jest to po prostu każdy, kto ma jakieś unikalne lub alternatywne zainteresowania, które sprawiają, że czują się lepsi od innych ludzi. Z drugiej strony są to dość hardkorowo manipulujący emocjonalnie mężczyźni, którzy wykorzystują te zainteresowania, żeby naprawdę zadzierać z kobietami lub mężczyznami.

Najciekawsze rozmowy znajdziecie w naszej galerii. Znacie to konto? Może miałyście przyjemność przeprowadzić taką konwersację osobiście?

 

ZOBACZ TEŻ: Neurotyk - nadwrażliwy i czuły na swoim punkcie. Sprawdź, czy to nie o Tobie?

Zobacz także: