Siła ziół

Pokrzywę można było znaleźć już w apteczce naszych babć. Niestety wraz z rozwojem farmaceutyki, coraz rzadziej spotykamy zioła w naszych domach. A szkoda, ponieważ mają wielofunkcyjne zastosowanie i mogą nam pomóc z codziennymi dolegliwościami, ale także z poważniejszymi chorobami.

Magia Pokrzywy

Według zielarzy pokrzywa jest uważana za dar natury. Dba o włosy, pielęgnuje skórę, jest korzystna dla paznokci. Wspomaga przemianę materii.
Co ciekawe, jej właściwości mogą być również wykorzystywane przy problemach z jelitami i zaparciami jak i przy chorobach nowotworowych.

Pokrzywa ma mnóstwo właściwości zdrowiodajnych. Podwyższa poziom żelaza we krwi, którego niedobory mogą prowadzić do anemii i osłabienia. Wspiera układ sercowo-naczyniowy. Pokrzywa posiada również działanie bakteriobójcze, dlatego też często wykorzystywana jest przy zakażeniach skóry oraz podczas infekcji i wirusów przy płukaniu jamy ustnej. Zawiera kwas foliowy, żelazo, wapń, krzem i mnóstwo witaminy C, a także wiele innych składników, które wspomagają oczyszczenie ludzkiego organizmu. Warto więc włączyć to zioło do naszej domowej apteczki i mieć pewność, że będzie zawsze pod ręką. 

Siła zieleni

Ciemnozielony kolor tej rośliny świadczy o wysokim poziomie chlorofilu w jej liściach, który zapobiega niedokrwistości organizmu. Pokrzywa zawiera też w sobie sole mineralne oraz mikroelementy, takie jak: magnez, wapń, potas oraz doskonale żelazo, które jest dobrze przyswajalne przez nasz organizm. Te składniki są szczególnie ważne w przypadku problemów w leczeniu osłabienia, apatii lub anemii. 

Wsparcie zdrowia na wyciągnięcie ręki 

Pokrzywa jest powszechnie dostępna i jeśli dobrze się rozejrzymy okaże się, że rośnie w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Jedyny problem polega na tym, że trzeba ją zebrać na początku maja i ususzyć. Dodatkowo odstraszać mogą jej parzące właściwości. Na szczęście nie musimy ryzykować nieprzyjemnych „poparzeń”, by korzystać z jej cudownych właściwości. Dostępna jest bowiem w wygodniejszej formie – np. postaci Cukierka Pokrzywowego i to renomowanej firmy Reutter, która od dziesiątek lat jest znana z wysokich standardów produkcji. Teraz zamiast czasochłonnego parzenia pokrzywy można jej ekstrakt(wyciąg) mieć w wysokogatunkowych Cukierkach Pokrzywowych!

Pokrzywowe cukierki marki Reutter są bardzo łagodne i można je stosować profilaktycznie. Dzięki poręcznemu opakowaniu możemy mieć je zawsze przy sobie. Jest to produkt wysokiej, niemieckiej jakości, zawierający cenny ekstrakt z liści pokrzywy. Przyjemne w smaku cukierki do ssania, wspomogą układ odpornościowy. W tak prosty sposób możemy na co dzień wspierać swój organizm!

Zobacz także:

Warto wspomnieć inne korzystne propozycje od marki Reutter, np.: Cukierki Szałwiowe, Cukierki Aloesowe, Cukierki Głogowe, Melisowe, Aroniowe, Czarny Bez i inne - wszystkie z naturalnymi wyciągami roślin, czyli z prawdziwymi ekstraktami. Reutter to pionier wielu cukierków ziołowych. To znana i lubiana marka, posiadająca wiele wyróżnień za swoją jakość. Czytajmy etykiety i starajmy się kupować to co dobre i sprawdzone. Zaufajmy dobrej marce!

CUKIERKI Pokrzywowe firmy Reutter dostępne są w aptekach i zielarniach. Cena ok. 11 zł