1. Wybierz odpowiednie dla siebie ćwiczenia. Popróbuj różnych i zdecyduj co kręci cie najbardziej. Może będzie to siłownia, fitness, bieganie lub basen. Nie sugeruj się zdaniem innych, coś co lubi twoja koleżanka niekoniecznie może spodobać się tobie.

2. Wybierz najlepszy czas na trening. Trening zazwyczaj trwa od 40 min do godziny. Nie szukaj więc wymówek, że nie masz na niego czasu. Z pewnością więcej tracisz go w ciągu dnia na zupełnie bezsensowne czynności. Jeśli jesteś rannym ptaszkiem idź poćwiczyć rano, sowy zdecydowanie wolą treningi wieczorne. Znajdź swoją porę na ćwiczenia.

3. Nagradzaj się za ćwiczenia. Nie mamy tu na myśli np. pączka z lukrem ale np. relaksującą kąpiel z pianką

4. Wyznacz sobie cele np. schudnięcie 3 kg lub przebiegnięcie 5 km. Dążenie do celów sprawia, że motywacja do ćwiczeń wzrasta

5. Ćwicz z kimś! Uprawianie sportu z partnerem czy przyjaciółką motywuje jeszcze bardziej. W dniach kiedy ogarnia nas totalne lenistwo to właśnie ta druga osoba nie pozwoli nam zostać w domu.

6. Urozmaicaj swój trening. Ciągłe powtarzanie tych samych czynności staje się nudne. Zmieniaj więc i urozmaicaj plan treningów czy trasy w trakcie niego pokonywane, aby nie wpaść w rutynę.