Metoda Miracle Morning: jak wpłynie na jakość Twojego życia

Miracle Morning, czyli cudowny poranek, to metoda, która ma za zadanie wprowadzić ład i harmonię do Twojego życia. Codzienne rano kilka razy przestawiasz budzik, w końcu wstajesz już spóźniona i w biegu szukasz kluczy? Wszystkie wiemy, że poranek pełen stresu potrafi odbić się negatywnie na reszcie naszego dnia. Hal Elrod w swojej książce „Fenomen poranka” radzi by zamiast tego, wstać wcześniej i cieszyć się z czasu zyskanego przed rozpoczęciem obowiązków. Poleca wypełnić te chwile nawykami, które relaksują lub sprawiają, że czujemy się szczęśliwi. Brzmi jak banał? Dowiedz się, jak dokładnie miałoby to wyglądać.

Zobacz też:

EUSTRES - co to takiego i jak na nas wpływa?

6 zasad idealnego poranka

Metoda Miracle Morning: jak wprowadzić ją do swojego życia?

Powszechnie wiadomo, że przestawianie drzemek nie sprawia, że wysypiamy się bardziej, ponieważ sen jest wtedy krótki i przerywany. Hal Elrod proponuje by zamiast tego, spróbować podjąć wyzwanie i wstać jeszcze wcześniej! Ile dokładnie? To zależy od twojego trybu życia. Może to być pół godziny lub godzina. Jeśli jesteś wyjątkowo zapalonym śpiochem i zazwyczaj wstajesz późno, spróbuj podnieść się wcześniej o dwie godziny.

Co dalej? Hal Elrod w „Fenomenie poranka” podpowiada, by spróbować wprowadzić 6 nawyków, które pomogą nam się zrelaksować i oczyścić umysł.

Zobacz także:

Afirmacja, czyli skupienie się na pozytywach. Zastanowienie się, za co możemy być wdzięczni.

Medytacja — mogą to być ćwiczenia oddechowe, które pomogą rozluźnić ciało i oczyścić umysł. Spróbuj posłuchać dźwięku mis tybetańskich. Możesz też skorzystać z aplikacji takich jak Calm lub Breathe.

Wizualizacja, czyli tworzenie „mapy marzeń”, która pomaga nam skupić się na naszych celach.

Ćwiczenia fizyczne dopasowane do twojego stylu życia i temperamentu. Nieważne czy chodzi o poranny jogging, jogę czy cardio. Testuj różne formy aktywności i sprawdź, co sprawia Ci najwięcej radości.

Czytanie nawet już przez 15 minut dziennie pomaga nam się wyciszyć i zrelaksować. Dodatkowo daje satysfakcję wynikającą z poczucia, że wartościowo spędziliśmy czas.

Pisanie również oczyszcza umysł. Nieważne czy będzie to lista zadań, czy opis naszych emocji. Warto też spróbować spisać afirmację.

Miracle Morning nie zakłada jednak, że musisz koniecznie wprowadzić do swojego życia każdy z tych sześciu rytuałów. Sprawdź, który z nich wycisza Cię najlepiej lub daje ci najwięcej radości. Być może masz pomysł na coś zupełnie innego? Może chcesz w końcu jeść porządne śniadania, a może zacząć prowadzić dziennik snów. Spróbuj też poświęcić 10 minut na masaż twarzy lub na posłuchanie ulubionej muzyki. Chodzi o to, by przeznaczyć, choć pół godziny na czynności, które sprawiają nam radość. To jak spędzisz poranek, zaważy na reszcie twojego dnia. Być może okaże się, że masz znacznie więcej energii dzięki temu, że wstajesz wcześniej!

Co sądzicie o metodzie Miracle Morning? Myśl o wcześniejszym wstawaniu zniechęca wiele osób na starcie. Z pewnością też niejedna mama, która musi wyprawić dzieci do szkoły lub mieszka daleko od miejsca pracy przewróci oczami, czytając ten tekst. Być może jednak warto spróbować, chociażby od spokojnego wypicia kawy? W tym czasie, zamiast przeglądać telefon zastanówmy się, jak chciałybyśmy, by wyglądał ten dzień. Dacie szansę metodzie cudownego poranka? Niech zainspiruje Was tekst naszej dziennikarki Wiki Grochowskiej, która na własnej skórze zastosowała METODĘ CUDOWNEGO PORANKA I PRZEZ TYDZIEŃ WSTAWAŁA O 5 RANO!

PRZECZYTAJ TEŻ:

 

7 zasad poranka, przez które tyjesz