Medytacja z aniołami to niezwykle intensywna praktyka, która może w znaczący sposób wpłynąć na jakość naszego życia duchowego. Mimo swojej nazwy nie jest ona zarezerwowana wyłącznie dla chrześcijan. Dowiedz się, jak medytować z aniołami i jak przedstawić im swoje intencje.

Medytacja z aniołami – co to jest?

Medytacja z aniołami jest praktyką polegającą na łączeniu się z tymi duchowymi istotami, będącymi pośrednikami między ludźmi a bogiem. Głównym jej celem jest skorzystanie z ich mądrości i otrzymanie wskazówek dotyczących naszych życiowych wyborów, uzdrowienia z choroby, czy też uzyskanie codziennego wsparcia w rozwoju duchowym.

Dzięki medytacji z aniołami będziesz mogła połączyć się z boską cząstką, jaka obecna jest w każdym człowieku. Niesie ona ze sobą również potencjał intensywnych duchowych przeżyć, na które nie każdy może być gotowy. Podkreślić należy przy tym, że nie jest to technika odpowiednia dla początkujących. Jeśli dopiero zaczynasz, polecamy skoncentrować się na łagodniejszych formach, jak medytacja mindfulness.

Zobacz też:

Dla kogo jest medytacja z aniołami?

Wiara w anioły jest wspólna dla religii i praktyk duchowych z całego świata. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że medytacja chrześcijańska jest jedynym momentem, w którym do swojej praktyki zapraszamy anioły, to nie jest to prawda. Medytację z aniołami możemy praktykować, aby pogłębić swoją relację z szeroko pojętą sferą duchową. Oprócz chrześcijan skorzystają na niej też osoby, pragnące nawiązać kontakt ze swoimi przewodnikami duchowymi i każdy, kto chce rozwijać się w kierunku pracy z energią.

Jak medytować z aniołami?

Jeśli czujesz, że medytacja z aniołami to coś dla ciebie, przedstawiamy kilka kroków, które należy podjąć, aby była ona efektywna i bezpieczna.

 1. Udaj się w ciche i spokojne miejsce. Nie musi to być twój dom, możesz medytować też w kościele lub na łonie natury – ważne, aby nikt ci nie przeszkadzał.
 2. Rozpocznij od serii powolnych i głębokich wdechów. Poczuj, jak powietrze wypełnia twoje płuca i klatkę piersiową, a następnie z nich uchodzi.
 3. Zwizualizuj sobie, jak spowija cię jasne światło wokół siebie, które przepełnia cię pokojem i miłością.
 4. Wyobraź sobie, że otaczają cię anioły, które przybyły, by otoczyć cię opieką i poprowadzić cię w duchowym rozwoju. Może to być też jeden konkretny anioł, do którego kierujesz swoją intencję.
 5. Skup całą swoją uwagę na aniołach lub aniele, który znajduje się przy tobie. Staraj się zarejestrować jego obecność wszystkimi zmysłami.
 6. Jeśli chcesz, możesz poprosić o znak lub wsparcie, opowiedzieć o swoich obawach, lub wyrazić wdzięczność za dobre rzeczy, które cię spotkały.
 7. Możliwe, że przybyłe anioły, będą miały dla ciebie jakieś wiadomości. Wypatruj ich wszystkimi zmysłami. Pamiętaj też, że czasem mogą one komunikować się w najmniej oczekiwany sposób.
 8. Gdy poczujesz się gotowa, aby zakończyć, podziękuj aniołom za ich obecność i przewodnictwo.
 9. Powoli przywróć swoją uwagę do oddechu. Delikatnie porusz palcami, a następnie kończynami. Na koniec spokojnie otwórz oczy.

Medytacja z aniołami – o czym należy pamiętać

Medytacja z aniołami, podobnie jak medytacja transcendentalna, jest ukierunkowana na rozwój duchowy. To oznacza zaś, że powinnaś być szczególnie ostrożna. Nie praktykuj zbyt długo – 30 minut dziennie w zupełności wystarczy. Jeśli zauważysz u siebie negatywne skutki praktyki, takie jak obniżenie samopoczucia, migreny, lub stany lękowe, zaprzestań medytowania i skonsultuj się z psychiatrą lub psychoterapeutą.

Zobacz także:

Przeczytaj też:

Medytacja z aniołami z intencją

W medytacji z aniołami kluczowe jest wybranie odpowiedniej intencji. Ten typ medytacji skupia się na uzyskaniu odpowiedzi na dręczące nas pytania oraz uzyskaniu duchowego przewodnictwa. Jest też alternatywą modlitwy, w której prosić możemy anioły o pomoc lub dary, które będą dla nas wsparciem w codziennym życiu. Przykładowe intencje, jakie mogą towarzyszyć ci podczas medytacji z aniołami to:

 • prośba o uzdrowienie;
 • prośba o wsparcie w trudnym momencie życia;
 • wskazanie odpowiedniej drogi;
 • umocnienie w wierze;
 • sprowadzenie do naszego życia miłości i pokoju.

Gdy już ją wybierzesz, skoncentruj się na połączeniu się ze swoim Aniołem Stróżem, lub innym aniołem, który jest patronem obszaru, którego dotyczy twoja intencja, a następnie rozpocznij swoją medytację.

Medytacja z Aniołem Stróżem

Anioł Stróż uważany jest za duchową istotę, przypisaną do konkretnej osoby. Każdy człowiek ma jednego Anioła Stróża, którego zadaniem jest ochrona jego podopiecznego oraz bycie duchowym wsparciem, a często też moralnym drogowskazem. Medytowanie z twoim osobistym Aniołem będzie więc najlepszym rozwiązaniem, jeśli twoją intencją jest odnalezienie się w trudnym momencie życia.

Medytacja z Aniołem Stróżem zakłada, że w czasie swojej praktyki spróbujesz połączyć się z nim i wyobrazić sobie, jak pojawia się u twojego boku. Na początku wizualizacja jego obecności może być trudnym zadaniem. Zacznij od wyobrażenia go sobie jako kuli światła. Z czasem zaczniesz dostrzegać coraz więcej szczegółów wyglądu oraz odbierać coraz bardziej subtelne sygnały. Daj sobie czas i nie frustruj się, jeśli twoja uwaga nagle się rozproszy. Bądź cierpliwa, a zostanie to wynagrodzone.

Medytacja z Aniołem Fortunatą

Specyficzną odmianą medytacji z aniołami jest medytacja z Aniołem Fortunatą, który sprowadza obfitość i dostatek, zarówno w sensie materialnym, jak i duchowym. Jej celem jest przyciągnięcie do naszego życia wszystkiego, co pozytywne. Warto praktykować ją, gdy zaczynasz nowy etap w swoim życiu i pragniesz, aby wypełniony był on dobrocią i szczęściem.

Podobnie jak w przypadku medytacji z Aniołem Stróżem, zwizualizuj sobie obecność Anioła Fortunaty u swojego boku. Jeśli dopiero zaczynasz, również w tym wypadku wyobraź go sobie jako kulę światła, wierząc, że szczegół pojawią się z czasem. Przedstaw mu swoją intencję, prosząc o to, aby pomógł ci zaprowadzić zmiany na lepsze w twoim życiu. Wyobraź sobie, jak otacza się swoją opieką i ofiarowuje wsparcie, a następnie pomyśl o wszystkich darach, które już teraz od niego otrzymujesz. Gdy będziesz gotowa, przejdź do kolejnych kroków medytacji.

Sprawdź także: