Na czym polega manifestacja rzeczywistości i marzeń?

Manifestacja rzeczywistości i manifestacja marzeń, chociaż najczęściej funkcjonują jako całkowicie dwa odrębne pojęcia, zwykle sprowadzają się do tego samego. Polegają na wywieraniu wpływu na swoją przyszłość za pomocą myśli, odczuć, emocji i przekonań. Wcześniej jednak musimy precyzyjnie określić swoje marzenie, pragnienie bądź dążenie, a następnie zwizualizować je w swoim umyśle. Wiąże się to stricte z prawem przyciągania, które opiera się na przekonaniu, że nasze myśli mogą przyciągać różne sytuacje (niekoniecznie dobre).

Przykładowo, jeśli myślimy o tym, że możemy zachorować i stale stresujemy się tym faktem, to w nasz organizm wydziela więcej hormonu stresu – kortyzolu, który przyczynia się do obniżenia naszej odporności. Podobnie jest z tymi dobrymi rzeczami – jeśli czegoś bardzo pragniemy i wizualizujemy sobie to, możemy być bardziej wyczuleni na „okazje”, które przybliżą nas do realizacji swojego marzenia. Oczywiście niezbędnym warunkiem prawa przyciągania jest podjęcie realnych działań. 

Prawo przyciągania a manifestacja marzeń

Twórcą, a zarazem propagatorem, pojęcia manifestacji marzeń jest Colin Tipping, który zapoczątkował nowy sposób myślenia o prawie przyciągania. Uważał on, że znaczna część ludzi postrzega je w niewłaściwy sposób, ponieważ wyłącznie do zaspokojenia swoich braków, często materialnych. Skupia się zatem na tym, co negatywne, a nie na tym, co pozytywne. Dlatego tak bardzo ważne w manifestacji marzeń jest bazowanie na dobrych emocjach i przekonaniu, że wszechświat jest doskonały, a nasz świat zewnętrzny odzwierciedla to, co się dzieje we własnym wnętrzu. Wszystko to wymaga dużej wiary w siebie, dobrego samopoznania i uważności na własne myśli i  to, co dzieje się wokół.

Warunki udanej manifestacji rzeczywistości

Wyróżnia się trzy podstawowe warunki udanej manifestacji, które obowiązkowo muszą ze sobą współwystępować w tym samym czasie. Tylko przy ich połączeniu nasze marzenia, dążenia i cele mogą znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości za pośrednictwem manifestacji.

  1. Pozytywne myślenie, w którym nie powinno być miejsca na sceptycyzm i inne negatywne emocje. Warto jednak pamiętać, że nie należy wyłącznie zadeklarować, że wierzymy w manifestację, prawo przyciągania i moc wizualizacji, ale faktycznie pokładać nadzieję, że mamy moc kreacji swojego świata i rzeczywistości.
  2. Działanie na rzecz naszego marzenia. Sama wiara i „zaklinanie” rzeczywistości nie wystarczy do tego, by to, czego pragniemy się spełniło. Potrzeba jeszcze czujności na to, co się dzieje wokół i dostrzegania okazji, które daje nam wszechświat. Jeśli do tego dołożymy również działanie, to wszystko to zdecydowanie przybliża nas do osiągnięcia celu.
  3. Miłość do siebie i swojego życia. Jeśli nie będziemy kochać siebie i życzyć sobie dobrze, to podświadomie będziemy sabotować swoje działania.

Siedem kroków do udanej manifestacji marzeń

Manifestowanie rzeczywistości nie jest jednorazowym działaniem, a długofalowym procesem, który wymaga od nas przejścia przez siedem kroków:

Krok I: Intencja

Pierwszym i najważniejszym krokiem rozpoczynającym proces manifestacji jest wypowiedzenie intencji. Należy zrobić to precyzyjnie i z dbałością o detale. Najlepiej zapisać ją w notatniku i zwizualizować. Ważna jest tu też powtarzalność – nie wystarczy raz pomyśleć o intencji i czekać na jej realizację, ale robić to nieustannie każdego dnia w formie rytuału np. tuż po przebudzeniu i tuż po zaśnięciu. Niektórzy polecają też napisać tzw. list do wszechświata z prośbą o pomoc w spełnianiu marzeń.

Krok II: Prośba

Kolejnym etapem manifestacji marzeń jest skierowanie prośby do wszechświata o powodzenie. Można to zrobić za pomocą medytacji, afirmacji czy tzw. modlitwy do wszechświata. Dobrym pomysłem jest też zapisywanie swoich próśb. Warto przy tym zachować pokorę, ale jednocześnie mieć świadomość, że jesteśmy warci tego, czego pragniemy.

Zobacz także:

Krok III: Energia

Podczas całego procesu manifestacji warto zachować dobrą i pozytywną energię i jednocześnie stronić od tej negatywnej. Podczas tego kroku warto wypełnić swoje życie szczęściem – robić to, co przynosi nam w życiu radość, a także poświęcać czas na lepsze poznanie siebie. Zrelaksowany i wypoczęty umysł (podładowany endorfinami) jest bardziej kreatywny, skłonny do działania

Krok IV: Działanie

Niezwykle istotnym krokiem w omawianym procesie jest działanie, bez którego nasza manifestacja rzeczywistości nie może się obyć. Po napełnieniu się pozytywną energią i stworzeniu sobie ku temu odpowiednich warunków warto zastanowić, co możemy zrobić, by spełnić swoje marzenia. Możemy rozłożyć je na części i wyznaczyć sobie pomniejsze cele, które będą nas przybliżały do tego jednego – najważniejszego.

Krok V: Wdzięczność

Przy praktykowaniu manifestacji marzeń warto zachować otwartą głowę i być cierpliwym, a jednocześnie wdzięcznym za to, co się wydarza w naszym życiu. Warto pamiętać, że wszystko to, co się dzieje ma większy sens i nieuchronnie prowadzi nas do spełnienia naszego marzenia. Nie należy zbytnio skupiać się na tym, co będzie, a cieszyć się chwilą i doceniać piękno otaczającego nas świata.

Krok VI: Odblokowanie

Istnieje wiele rzeczy, które mogą blokować manifestację marzeń, dlatego warto zadbać o to, by odrzucić wszystkie te rzeczy, które mogą stawiać opór i sabotować naszą pracę z poprzednich kroków. Szczególnie niebezpieczny jest strach przed przyszłością i tym, co się stanie w naszym życiu. Nie zawsze można go wyeliminować. Jeśli nie możemy tego zrobić, to lepszą opcją będzie oswojenie poprzez jogę, medytację czy też wspomnianą już wcześniej modlitwę do wszechświata. Warto też głośno przyznać się do swoich wad i ograniczeń, które mogą blokować osiągnięcie celu.

Krok VII: Cierpliwość

Manifestacji marzeń powinna towarzyszyć myśl, że wszystkie nasze marzenia i dążenia się spełnią, ale w odpowiednim momencie. Dlatego kluczowa jest cierpliwość i patrzenie z nadzieją w przyszłość.

Jak manifestować swoje marzenia?

Wbrew pozorom i powszechnym opinią manifestowanie rzeczywistości i to z czym ona się wiąże, czyli afirmacją, medytacją i prawem przyciągania, nie jest prostym i jednorazowym zadaniem. Jest to rozbudowany proces, który często wymaga dobrego samopoznania i metafizycznej podróży w głąb siebie. Należy być samoświadomy swoich wad i niedociągnięć, a także nade wszystko pokładać wiarę w siebie i wszechświat. Dlatego też, zanim zaczniemy praktykować manifestowanie rzeczywistości z sukcesem, zwykle musi minąć sporo czasu, podczas którego nie możemy próżnować, a inwestować swój czas w samodoskonalenie się. Oprócz tego warto też pamiętać, że manifestacja może nie działać przez opór, który stawiają nasze emocje, myśli i przyzwyczajenia (zwłaszcza te negatywne). Nie oznacza to, że od razu mamy się ich pozbyć. Życie nie byłoby bez nich kompletne. Ponadto często są one permanentną częścią nas samych. Zatem warto nauczyć się przekuwać je w coś dobrego i korzystnego.

Co może blokować manifestację rzeczywistości?

Największym blokerem manifestacji marzeń i rzeczywistości jesteśmy my sami, a dokładniej nasze przekonania, które tkwią w podświadomości. Mowa tu o takich rzeczach, z których nie zdajemy sobie sprawy, mimowolnych i automatycznych, często wgranych nam przez dysfunkcyjny dom, w którym dorastaliśmy. Najbardziej szkodliwe przekonania dotyczą niskiego poczucia własnej wartości i poczucia, że nie zasługujemy na to, by żyć w szczęściu i dobrobycie. Dlatego też warto afirmować sobie myśli, że wszechświat jest miejscem neutralnym i my nie musimy w żaden sposób zasługiwać na to, by być kochanym i szczęśliwym. Niekiedy jednak afirmacje mogą nie działać na podświadomy umysł, dlatego też warto włączyć do tego procesu pozytywne uczucia poprzez otaczanie się dobrymi ludźmi, unikanie krytykowania i oceniania innych i koncentrowaniu się wyłącznie na pozytywnych odczuciach.