Celem kampanii społecznej „Vaccinate Poland – Zaszczep się Polsko!” jest zmotywowanie Polaków do szczepień, edukacja w zakresie szczepionek i ich działania, a także walka z fake-newsami, które szczególnie w ostatnim czasie rosną w siłę, także medialną. Kryzys autorytetów, negatywne nastroje społeczne, rodzinne tragedie zdrowotne czy finansowe sprawiają, że Polacy szczególnie podejrzliwie podchodzą do tematu szczepienia przeciwko Covid-19, powołując się na różne, często niesprawdzone źródła. Polska Federacja Szpitali, organizacja o statusie autorytetu, za którą stoją znamienni przedstawiciele polskiego środowiska lekarskiego, postanowiła zabrać wyraźny głos w tym temacie, stając na czele ruchu wspierającego szczepienia Polaków na Covid-19.

– Nie mogłem zostać obojętny wobec dezinformacji, na której korzystają głównie osoby przeciwne szczepionkom, osoby głośno wykrzykujące swoje niesprawdzone racje. Nie dziwię się, że Polacy są zagubieni. Postanowiłem położyć temu kres i jako lider Polskiej Federacji Szpitali, wyszedłem z inicjatywą programu „Vaccinate Poland – Zaszczep się Polsko!”. Polacy mają prawo do rzetelnej, autentycznej informacji o szczepieniach Covid-19, za którą stoją wybitni profesorowie, dyrektorzy i prezesi ze środowiska medycznego w Polsce – mówi Prof. uniw., MD, PhD, MBA, FACP, FES Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali, lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii.

Główną misją akcji „Vaccinate Poland – Zaszczep się Polsko!” jest ochrona oraz wzmocnienie polskich szpitali i systemu ochrony zdrowia w czasach walki z pandemią SARS-CoV-2. Strategia jest jasno sformułowana: osiągnięcie jak najwyższego poziomu wyszczepialności obywateli przeciwko COVID-19. W interesie szpitali jest zaszczepienie jak największej liczby obywateli, ponieważ zaszczepione społeczeństwo oznacza bezpieczeństwo dla szpitali i ich pracowników oraz możliwość powrotu do powszechnego funkcjonowania.

Federacja na rzecz Szczepień Covid-19: „Vaccinate Poland – Zaszczep się Polsko!” zaplanowała działania szczegółowe, takie jak publikacje wystąpień dyrektorów szpitali zachęcające do szczepienia, informowanie o dobrych praktykach w szpitalach w związku ze szczepieniami oraz propagowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań przydatnych w akcji szczepień. Dodatkowo Federacja ma za zadanie propagowanie szczepień w mediach tradycyjnych oraz społecznościowych a także popularyzację dobrych praktyk w ramach współpracy międzynarodowej.

Każdy z nas troszczy się o siebie i swoje rodziny. Nasza kampania „Vaccinate Poland – Zaszczep się Polsko!” ma realny wpływ na życie pojedynczego Polaka, ponieważ poprawnie funkcjonujące szpitale, bez Covid-19, to większa szansa na uratowanie Twojego życia, kiedy będziesz w potrzebie – podsumowuje Jarosław Fedorowski.

 

#vaccinatePoland     #zaszczepsiePolsko         #szczepieniaCOVID-19        #bemoreHumanum

Zobacz także:

***

Polska Federacja Szpitali (PFSz) skupia ponad 200 szpitali w Polsce, łącznie ponad 50 tysięcy łóżek szpitalnych oraz 100 tysięcy pracowników w całym kraju. Jest to ogólnopolska, reprezentatywna organizacja pracodawców zrzeszająca szpitale, niezależnie od ich struktury własnościowej, wielkości, czy modelu działania. PFSz jest głosem polskich szpitali w Europejskiej Federacji Szpitali HOPE oraz Międzynarodowej Federacji Szpitali IHF. Głównym celem Federacji jest poprawa warunków funkcjonowania szpitali. PFSz działa na rzecz lepszego finansowania szpitali, wzrostu znaczenia kadry zarządzającej szpitalami, bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników szpitali, a także na rzecz jakości, dobrych praktyk zarządzania, edukacji oraz dobrego ustawodawstwa. Od początku trwania pandemii SARS CoV-2 realizuje projekty pomocy dla szpitali, darowizn oraz akcje informacyjne dla pacjentów. Dostarcza do szpitali najaktualniejsze informacje dot. zmian rynkowych, potrzeb oraz możliwości zakupu najpotrzebniejszego sprzętu – podejmuje aktywności celem wsparcia dyrektorów szpitali w zarządzaniu kryzysowym w czasach pandemii.

 

Prof. uniw., MD, PhD, MBA, FACP, FESC, Jarosław Fedorowski – prezes Polskiej Federacji Szpitali. Gubernator i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali. Wiceprzewodniczący platformy Zdrowe Zdrowie Pracodawców RP. Specjalista chorób wewnętrznych, kardiologii oraz koordynowanej ochrony zdrowia. Po studiach na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej pracował w Wojewódzkim Ośrodku Kardiologii w Zabrzu oraz Katedrze Mikrobiologii w Katowicach. Po nostryfikacji dyplomu lekarza w USA ukończył szkolenie specjalizacyjne w szpitalach uniwersyteckich w Nowym Jorku i Savannah. Przez wiele lat pracował w USA jako samodzielny lekarz specjalista, szef departamentu medycyny i członek zarządu ds medycznych szpitala klinicznego oraz jako nauczyciel akademicki. Pracował także jako specjalista konsultant w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Konsultant Sieci Medycznej University of Vermont z siedzibą w Burlington, VT, USA. Autor ponad 100 publikacji z zakresu medycyny klinicznej, ekonomiki zdrowia, zdrowia publicznego i organizacji ochrony zdrowia. Wymieniony w “Who is Who in Medicine and Healthcare, Millenium Edition 2000” (USA). Otrzymał tytuły “Fellow of the American College of Physicians”, “Fellow of the European Society of Cardiology” oraz “Fellow of the Polish Association of Managed Care”