Czujesz, że Twoje hormony zaczynają buzować? Zamiast wydawać pieniądze na kolejne suplementy na menopauzę – odwiedź najbliższy sklep zielarski i zacznij zaparzać sobie tę wyjątkową herbatę. Zioła potrzebne do jej przygotowania są bardzo popularne i tanie. Dlatego herbata na menopauzę może regularnie gościć w Twoim jadłospisie. Jej przygotowanie zajmuje tylko kilka minut, a efekty są naprawdę odczuwalne!

Herbatka łagodzi wszystkie objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, wahania nastrojów czy problemy ze snem. Dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn oraz zapobiega powstawaniu i pomaga w leczeniu guzków wewnętrznych i zewnętrznych. Chodzi przede wszystkim o torbiele oraz zmiany skórne, które często pojawiają się w czasie menopauzy.  Przekonaj się sama i wypróbuj ten domowy sposób na menopauzę :)

Domowa ziołowa herbata na menopauzę

Składniki:

 • 0,5/0,75 l wody
 • 1 łyżka suszonego skrzypu polnego
 • 1 łyżka suszonej mięty pieprzowej
 • 1 łyżka suszonej pokrzywy
 • 1 łyżka suszonej melisy

 Sposób przygotowania:

 1. Wszystkie zioła wsyp do żaroodpornego dzbanka. Aby nie pić fusów możesz użyć małego sitka albo zaparzacza. Zalej wrzątkiem.
 2. Po ostygnięciu pij 1 szklankę (250 ml) 2 razy dziennie. Najlepiej rano i wieczorem.

Jak pić herbatę na menopauzę?

 1. Nie kupuj ziół w torebkach do zaparzania, ale w formie luźnego suszu na wagę lub w gotowych opakowaniach.
 2. Możesz zaparzać zioła wieczorem. Następnego dnia będzie czekać na Ciebie gotowa chłodna herbata. Jedną szklankę wypij rano, a drugą zostaw sobie na wieczór.

 Uwaga!

 1. Herbata na menopauzę może wypłukiwać witaminy z grupy B oraz witaminę A, dlatego w okresie jej picia potrzebna jest ich suplementacja. Dwa razy dziennie zażywaj 1 tabletkę witaminy B-kompleks oraz witaminy A.
 2. Po 3 miesiącach picia zrób sobie miesiąc przerwy, a następnie zacznij od nowa. W czasie przerwy nie musisz łykać wskazanych wyżej witamin.