Kwas bursztynowy to związek, który naturalnie występuje w największych ilościach właśnie w bursztynie. W mniejszym stężeniu znajdziemy go między innymi w occie jabłkowym, winie, miodzie i wytrawnym winie. 

Kwas bursztynowy - jaki ma wpływ na zdrowie?

Naukowcy bez wątpienia wskazują, że kwas bursztynowy niesie bardzo wiele dobrego dla naszego zdrowia. Przede wszystkim należy wskazać antynowotworowe działanie bursztynianu. Kwas gromadzi się w miejscu zaatakowanej tkanki i hamuje jej rozrost. Kwas bursztynowy jest także wykorzystywany w leczeniu:

  • chorób układu naczyniowego, 
  • problemów z tarczycą,
  • dolegliwości układu pokarmowego - niedostatku soków trawiennych, marskości wątroby,
  • żylaków, 
  • problemów ze stawami - reumatyzmie,
  • chorób układu oddechowego, np. astmy.

Kwas bursztynowy jest świetną substancją wpływająca na poprawę odporności, hamuje także rozwój stanów zapalnych w organizmie.
Jeżeli poszukujesz środka, który pomoże zwalczyć objawy wczorajszej imprezy, warto sięgnąć po bursztynian sodu. Gdzie kupić kwas bursztynowy? W aptece bez problemu powinnaś znaleźć naturalne wsparcie na kaca. 

Przeczytaj także: Co zrobić, żeby stawy przestały boleć? ->>

Bursztynowe odmładzanie - o co właściwie chodzi? 

Bursztynian sodu na dobre zagościł także w sferze beauty. Zabiegi wykorzystujące kwas bursztynowy to raczej innowacja i nowość w świecie kosmetologii. Bursztynian sodu to substancja, która niezwykle intensywnie regeneruję skórę i pobudza ją do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i ściągnięta. Kwas bursztynowy na zmarszczki to zdecydowanie dobry wybór. Kwas bursztynowy pomaga także dotlenić komórki skóry, co sprzyja lepszemu krążeniu krwi. Bursztynian najczęściej stosuje się na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by “odmłodzić” także powierzchnię dłoni czy nóg. 

Kwas bursztynowy w ogrodzie. Jak zrobić roztwór kwasu bursztynowego do kwiatów? 

Kwas bursztynowy to związek nie tylko korzystny dla naszej skóry i zdrowia. Znalazł także szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Ma on bardzo korzystny wpływ na wzrost kwiatów, a także lepszą syntezę chlorofilu w liściach. Jest remedium w przypadku przegrzania, przesuszenia czy zawiania rośliny. Bursztynian bardzo dobrze wzmacnia roślinę i wspiera rozwijające się pędy. By samodzielnie przyrządzić roztwór z kwasem bursztynowym wystarczy zaopatrzyć się w tabletki z bursztynianem w aptece. Jedną tabletkę (0,5 grama) kwasu bursztynowego należy rozpuścić w 2,5 litrach wody. Taki aktywator wzrostu warto stosować raz na 2 tygodnie. Jeżeli w przydomowym ogródku uprawiasz truskawki, czy pomidory - podlewanie mieszanką wody i kwasu bursztynowego także będzie pomocne. 

Kwas bursztynowy to substancja bardzo wszechstronna. Z powodzeniem stosowany jest w medycynie naturalnej, kosmetologii, a także ogrodnictwie. Ten dar natury naprawdę potrafi zdziałać wiele dobrego. :) 

Zobacz także:

Sprawdź też: