1. Smukła talia, zgrabne pośladki

Oprzyj łokcie na piłce tak, by znajdowały się pod barkami. Tułów powinien być równolegle do podłogi. Biodra lekko podciągnij pod siebie, a stopy rozstaw na szerokość bioder. Napnij brzuch i plecy. Podciągaj kolana pod klatkę piersiową, im wolniej, tym mocniej pracują mięśnie. Powtórz 10 razy w trzech seriach.

iStock

2. Mocny, płaski brzuch

Oprzyj plecy na piłce tak, aby lędźwia były do niej przyklejone, a biodra opuszczone. Rozstaw stopy na szerokość bioder, a pięty ustaw pod kolanami. Unoś klatkę piersiową tak, by szyja przez cały czas była przedłużeniem kręgosłupa. Powtórz 10 razy w trzech seriach.

iStock

3. Proste plecy, brak oponki

Połóż się płasko na plecach, zegnij nogi w kolanach, a stopy oprzyj na piłce. Ręce połóż swobodnie na podłodze wzdłuż tułowia.

Prostując nogi i odpychając piłkę, unoś całe ciało tak, by tworzyło prostą linię. W tym samym czasie dociskaj dłonie do podłoża, a mięśnie brzucha i pośladków napnij. W takiej pozycji wytrzymaj kilka sekund i powoli wróć do pozycji początkowej. Powtórz 10 razy.

iStock

Zobacz także:

4. Zgrabne uda, brzuch bez fałdek

Połóż się na plecach, ręce ułóż swobodnie wzdłuż ciała, a pięty oprzyj wysoko na piłce. Unieś biodra do góry i wypchnij je do przodu.

Następnie unieś prawą, lekko ugiętą nogę do góry. Jednocześnie przyciągnij lewą piętę mocno do pośladków. Po kilku sekundach wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzaj na obie strony.

iStock

konsultacja: Mateusz Sowa, trener personalny i instruktor fitness Jatomi Fitness