Kubeczek menstruacyjny

Kubeczki menstruacyjne stały się popularne już kilka lat temu, na tyle, że możemy je znaleźć na półkach większości drogerii. Cóż, na początku gadżet ten może wywoływać przerażenie - noszenie plastikowego kubeczka w pochwie brzmi nieco strasznie, ale wcale tak nie jest! Po pierwsze, kubeczki są wykonane z bardzo miękkiego silikonu, który zgina się jak guma - po włożeniu na odpowiednie miejsce, kubeczek nie jest w ogóle wyczuwalny. W przeciwieństwie do tamponów, kubeczka nie widać - zamiast standardowego sznureczka do usuwania z pochwy, ma również silikonowy „bolec”, który nie wystaje poza wargi sromowe. Kubeczki menstruacyjne są oczywiście bardzo ekologiczne i wygodne - jeden wystarczy na wiele lat, a podczas okresu wymienia się go co ok. 4 do 12 godzin, jednak wiele użytkowniczek wskazuje na to, że jest o wiele bardziej „chłonny” niż tampon. 

Minusem kubeczka jest fakt, że chwilkę zajmuje nauka jego „obsługi”, to znaczy odpowiedniego umieszczania go w pochwie, a także usuwania i opróżniania, jednak mimo wszystko ma on już naprawdę ogromną rzeszę fanek! Większość z nich deklaruje, że kubeczek wręcz zrewolucjonizował ich życie i już nigdy nie wróci do „standardowych” tamponów czy podpasek. Spory wybór sprawdzonych kubeczków menstruacyjnych znajdziecie w Minti Shop, w dodatku sklep bierze udział w akcji promocyjnej Szaleństwo Zakupów. Tylko w dniach 21-24 kwietnia, z poniższym kuponem, czeka na was aż 20% rabatu!

Wielorazowe podpaski

Wielorazowe pieluchy, wielorazowe podpaski - początkowo na myśl o materiałowych produktach, które mają bezpośredni kontakt z wydzielinami ciała, wzdrygamy się, choć tak naprawdę - to żadna nowość (pampersy pojawiły się w Polsce dopiero w latach 90…) Z resztą - ekologiczny styl życia wymaga odrobiny zmiany myślenia. Wielorazowe podpaski są stworzone z bardzo chłonnych materiałów - najczęściej są to mikrofibra, bawełna i włókno bambusowe, co sprawia że jej noszenie w „te dni” jest bardzo komfortowe. Wydzielina wsiąka w niższe warstwy podpaski i nie styka się ze skórą. Nie ma się czego obawiać - nic nie przecieka, nic się nie przesuwa - podpaski mają zapinane na rzep bądź klips „skrzydełka”, a także wzmocnioną, zewnętrzną warstwę. Wielorazowe podpaski szybko schną, dlatego wystarczy mieć 2-3 na zmianę. 

Majtki menstruacyjne 

Co tu dużo mówić - to jest prawdziwy wynalazek na miarę 21 wieku. Majtki, dzięki którym zapomnisz o tamponach i podpaskach - i nie, nie będziesz się czuć jak w pielusze - ten gadżet na pierwszy rzut oka przypomina designerską bieliznę! Po prostu, w newralgicznym miejscu ma specjalną, superchłonną konstrukcję - podobnie, jak wielorazowa podpaska. Wygodne, ładne, ekologiczne - nieocenione na noce z miesiączką (żegnaj przesuwająca i wgniatająca się podpasko). Majtki menstruacyjne świetnie sprawdzą się też w lekkim nietrzymaniu moczu - nie odznaczają się nawet pod dopasowanym kostiumem czy sukienką. Majtki możesz nosić (w zależności od intensywności krwawienia) nawet do 12 godzin, więc tak naprawdę wystarczy zaopatrzyć się w dwie pary na zmianę.

Piękne i wygodne majtki menstruacyjne stworzyła marka WIMIN - teraz kupisz je z 20% zniżką. Wystarczy, że weźmiesz udział w Szaleństwie Zakupów (21-24.04). Więcej informacji w kuponie: