Spis treści:

  1. Ciemna skóra pod pachami - przyczyny
  2. Jak się ich pozbyć?

Ciemna skóra pod pachami - przyczyny

Ciemna skóra pod pachami wynika z kilku przyczyn, zarówno zdrowotnych, jak i tych, które mają bezpośrednie działanie mechaniczne. Zaczynając od tych pierwszych - warto przyjrzeć się, czy nie wynika to z insulinooporności, stanu przedcukrzycowego czy też nadmiernego rogowacenia ciała. Należy wykluczyć tę pierwszą możliwość wykonując badania, które pozwolą ustalić pochodzenie plam.

Inną przyczyną, głownie mechaniczną jest działanie kwasami na pachę podczas depilacji - może się początkowo zaczerwieniać, a z biegiem czasu uwrażliwiać na działanie kosmetyku. Podobnie działają maszynki jednorazowe, które ostrzami mogą w niewielkich ilościach zdzierać także naskórek i prowadzić do jego nadbudowy w postaci brązowej powierzchni. Ważne jest, aby stosując jednorazowe maszynki pamiętać o regularnej wymianie ostrzy, aby nie doprowadzić do zakażenia bakteryjnego czy też zacięcia.

Używanie dezodorantów czy też antyperspirantów z dużym stężeniem alkoholu możemy dodatkowo podrażniać powierzchnię pachy. W tym wypadku wybieraj delikatne roll-ony a także te w kamieniu, który przemywa się jedynie wodą przed smarowaniem pachy. Przy nadmiernemu rogowaceniu ciemnemu możemy wykonać co jakiś czas masaż z kremami rozjaśniającymi przebarwienia.

Jak się ich pozbyć?

Można się ich pozbyć w naturalny sposób, choć zawsze w tym przypadku jest wskazana regularność, aby otrzymać najlepsze wyniki. Wypróbuj to:

sok z cytryny - wyciśnij sok z połowy cytryny i delikatnie wmasuj w skórę pach - nie wykonuj tego zabiegu od razu po goleniu, gdyż mogą powstać podrażnienia! Pozostaw na kilka minut, a potem delikatnie zmyj. W ten sposób rozjaśnisz stopniowo problematyczne miejsce i usuniesz zrogowaciały naskórek,

olej kokosowy - wybierz nierafinowany olej kokosowy, który ma delikatny zapach. nabierz odrobinę na szpatułkę i smaruj skórę pod pachami. Pozostaw na około pół godziny - złagodzi wszelkie podrażnienia, a dodatkowo nawilży i natłuści naskórek,

Zobacz także:

peeling gruboziarnisty - przygotuj peeling solny lub z pestek moreli. Wymieszaj pestki moreli z żelem aloesowym lub innym żelem na bazie glinki i posmaruj nim pachy. Wmasowuj kolistymi ruchami. Zmyj i przetrzyj dokładnie ręcznikiem. Taki zabieg możesz wykonywać raz w tygodniu, aby uzyskać wspaniałe efekty!

maseczka z aloesu i awokado - wybierz dojrzałe awokado, obierz i wyjmij pestkę. Dokładnie zgnieć i zmiksuj na gładką pastę. Możesz zrobić to także za pomocą widelca. Dodaj żelu aloesowego lub przetnij liść aloesu i wydrąż miąższ. nakładaj 2 razy w tygodniu papkę i odstaw na około 20 minut. Potem spłucz i dokładnie osusz ręcznikiem. Jeżeli nie masz żelu aloesowego, możesz spokojnie zastąpić go żelem z siemienia lnianego. Wystarczy, ze odstawisz namoczone siemię z wodą na całą noc lub ugotujesz w wodzie przez 10 minut i odstawisz do wystygnięcia. Wykonaj maseczkę podonie jak z użyciem aloesu.