Google 2017: najczęściej zadawane pytania

W 2017 roku wiele znanych osób odważyło się  publicznie mówić o swoich chorobach. Gigi Hadid i Marta Dyks wyznały, że mają chorobę Hashimoto.  Selena Gomez przyznała się, że cierpi na toczeń rumieniowaty - chorobę autoimmunologiczną, jaką charakteryzują zmiany skórne. To samo spotkało Lady Gagę, która trafiła do szpitala po jednym z koncertów z powodu bólu całego ciała. Gwiazda oznajmiła, że w jej rodzinie zdarzały się przypadki śmierci na to schorzenie. Znane wszystkim znamię na twarzy brytyjskiego wokalisty "Seal" też jest zmianą skórną wywołaną przez toczeń. Dlatego pytanie o tę chorobę pojawiło się w czołówce zapytań Google

O co najczęściej pytaliśmy Google w 2017 roku w kategorii "Zdrowie"? 

Analiza zgromadzonych danych wykazała, że to...czkawka spędzała nam sen z powiek. Zaraz po niej pojawiło się "chrapanie" i sposoby na to, by je zatrzymać. Trzecie najczęściej zadawane pytanie dotyczyło powodów powstawania kamieni nerkowych. Czy zatem te trzy "dolegliwości" są największą zmorą ludzkości? 

Na czwartym miejscu znalazło się pytanie "Dlaczego jestem taka zmęczona?". Stres i szybki styl życia dają się we znaki, a wiele chorób autoimmunologicznych na początku objawia się osłabieniem organizmu. Nie należy bagatelizować dni, tygodni lub nawet miesięcy bycia sennym i niechętnym do życia. Spadek nastroju oraz ciągłe zmęczenie to częste objawy problemów z hormonami. 

Dobrze, że pytamy swoje zdrowie Google. Gorzej, jeśli później nie udamy się do lekarza i będziemy bazować na swoich wyszukiwaniach. Niech opisy symptomów znalezione w internecie zachęcają, by regularnie się badać. Nie wyleczy nas spoglądanie w monitor czy domowe metody polecane na forach. 

10 najpopularniejszych pytań o zdrowie zadawanych Google w 2017 roku:

Zobacz także:

1. Co powoduje czkawkę?

2. Jak zatrzymać chrapanie?

3. Co powoduje kamienie nerkowe?

4. Dlaczego jestem ciągle zmęczony?

5. Jak długo trwa grypa?

6. Jakie jest normalne ciśnienie krwi?

7. Jak obniżyć poziom cholesterolu?

8. Co powoduje wysokie ciśnienie krwi?

9. Co to jest ADHD?

10. Czym jest toczeń?

Co ciekawe, według Google Trends w kategorii "Zdrowie" pytania często zaczynają się od "Dlaczego?". Wyszukiwarka wyłoniła 4 najpopularniejszye zapytania na świecie, które rozpoczyna to słowo:

1. Dlaczego uzależnienie jest chorobą?

2. Dlaczego bolą mnie kąciki ust? 

3. Dlaczego ocet jabłkowy jest zdrowy? 

4. Dlaczego moja krew menstruacyjna jest ciemna?

A wy o co najczęściej pytałyście doktora Google?