10 myśli których musisz się pozbyć, jeśli chcesz być szczęśliwa
Myślisz pozytywnie, czy raczej często wstajesz z łóżka już w złym nastroju? Duży wpływ na to, jak się czujemy ma to, co o sobie myślimy. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak ostro potrafimy się krytykować. Oto 10 myśli, których powinnaś pozbyć się z głowy, jeśli chcesz osiągnąć szczęście.
10 myśli których musisz się pozbyć, jeśli chcesz żyć szczęśliwie
Jak często zdarza Ci się podziwiać życie innych ludzi i porównywać do swojego? Czy sądzisz, że masz wielkiego pecha i każda porażka tylko utwierdza Cię w tym przekonaniu? A przede wszystkim: Czy pozwalasz toksycznym myślom zagnieździć się w Twojej głowie? Jeśli twoje nastawienie do wszystkiego jest negatywne, nie ma szans na poprawę i osiągnięcie szczęścia. Dlatego następnym razem, gdy usłyszysz w swojej głowie któreś z omawianych przez nas zdań, postaraj się go stamtąd pozbyć. W końcu to, co o sobie myślimy przekłada się na nasze ogóle szczęście. Wiadomo, że nie da się go osiągnąć bez zadbania o nasze zdrowie psychiczne. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które w ramach postanowień noworocznych zdecydowały się zadbać o swoje zdrowie, pamiętaj aby nie ograniczać tych czynności wyłącznie do swojego ciała. W końcu nieraz udowodniono, że zdrowie psychiczne ma wpływ na różne poważne choroby. Pozytywne myślenie może bardzo pomóc nam utrzymać zdrowie! Jeśli jednak masz problem z odróżnieniem, które myśli są dla Ciebie toksyczne, przychodzimy z pomocą! W naszej galerii znajdziesz 10 myśli, których należy się pozbyć, aby wieść spokojniejsze i szczęśliwsze życie.
1 z 9
1. „Zrobię to później”
„Zrobię to później” Chyba każdy kiedyś się na tym złapał. Ciężko jest zabrać się za obowiązki, jeśli akurat trafi się chwila wolnego czasu i możliwość rozpoczęcia nowego serialu na Netflixie. Jeśli jednak odkładasz to, co konieczne na później, nabawiasz się niepotrzebnego stresu. Jeśli ciężko Ci zebrać w głowie wszystko, co masz do zrobienia, zrób listę na swoim telefonie, czy w notesie. Taka organizacja dużo ułatwia. Nagle wydaje się, że masz do zrobienia o wiele mniej!
2 z 9
2. „Ich życie jest lepsze niż moje”
„Ich życie jest lepsze niż moje” O taką myśl szczególnie łatwo w dobie Instagrama, gdzie każdy przedstawia się z jak najlepszej strony. Ty zapewne też. Warto jednak pamiętać, że Ci ludzie też przeżywają gorsze chwile, z tym, że nie informują o nich wszystkich obserwatorów. Jeśli jednak to wciąż za duża presja, przestań śledzić osoby, których życie Cię dołuje. Albo chociaż je wycisz.
3 z 9
3. „Będę szczęśliwa gdy…”
„Będę szczęśliwa gdy…” Taki sposób myślenia skłania nas do ciągłej niechęci do otoczenia w którym się znajdujemy. Zamiast wyznaczać sobie cel, po którego przekroczeniu szczęście magicznie się pojawi, spróbuj wyobrazić sobie swoje życie już po osiągnięciu szczęścia. Na tej podstawie buduj swoją teraźniejszość. Nie ma sensu wierzyć, że zrzucenie 15kg przyniesie nagłe szczęście.
4 z 9
9. Spróbuję”
Te słowa z góry dopuszczają porażkę i zmniejszają naszą motywację do działania. Zniszczeniu ulega również nasza pewność siebie. O wiele lepiej sprawdza się „Zrobię to” lub chociaż „Postaram się najbardziej jak umiem”
5 z 9
5. „To zawsze mi się przytrafia”
„To zawsze mi się przytrafia” Jeśli zaczniesz przekonywać samą siebie, że masz okropnego pecha, zmienisz swoje nastawienie do wszystkiego, co Cię spotyka. Jeśli jakieś nieszczęsne wydarzenie nie ma wpływu na twoje życie w większym stopniu, nie ma potrzeby się nim przejmować. Za dwa tygodnie zapomnisz o tym korku, przez który spóźniłaś się do pracy.
6 z 9
6. „Chciałabym wyglądać bardziej jak ona/on”
„Chciałabym wyglądać bardziej jak ona/on” O ile ćwiczenia i zdrowa dieta są bardzo ważne, nie powinniśmy łączyć ich z chęcią upodobnienia się do kogoś innego. Bardzo często nasza chęć do zmiany wyglądu sprawia, że odkładamy resztę naszego życia na bok i nie skupiamy się na tym, co faktycznie zapewni nam szczęście.
7 z 9
7. „Powinnam była...”
„Powinnam była...” Warto jest dostrzegać swoje błędy, przyznawać się do nich i ruszyć dalej ze swoim życiem. Jeśli będziesz rozpamiętywać, co powinnaś była zrobić, nie pomożesz nikomu, a jedynie pogorszysz swoje poczucie własnej wartości.
8 z 9
8. „Jestem idiotką”
„Jestem idiotką” Poniżanie siebie, nawet w żartach, sprawia, że z czasem zaczynamy przykuwać wagę do każdego malutkiego błędu który popełnimy, nawet jeśli inni nie zwrócili na niego uwagi. Wtedy nasza pewność siebie i poczucie własnej wartości spadają do parteru, a nam jeszcze trudniej uwierzyć w to, co robimy.
9 z 9
10. „Jeśli nie jest idealnie, to nie ma sensu tego robić”
„Jeśli nie jest idealnie, to nie ma sensu tego robić” Jeśli wszystko, co robisz będziesz próbować opanować do perfekcji, nic nigdy nie osiągniesz. We wszystkim co robimy, powinniśmy dać sobie miejsce na błąd lub zmianę. Naszym celem nie powinna być perfekcja, tylko polepszanie naszych umiejętności. Wtedy na każde zadanie możemy spojrzeć z większym dystansem.